Zajímavosti o světovém fotbale. Jste fanoušci?

Zajímavosti o světovém fotbale. Jste fanoušci?

Když se hraje světový fotbal, všichni pánové (a také jejich drahé polovičky) sedí v hospodě nebo v nějakém podobném podniku, kde společně fandí svému týmu. Takový večer je skvělý, přátelé se po dlouhé době opět setkají a mohou sledovat unikátní filmovou podívanou, při které se všichni stávají trenéry. Pravdou je, že fotbal se řadí k nejatraktivnějším sportům vůbec. Nejen, že tento sport vykonává mnoho dětí, dospívajících i dospělých, ale také mají fotbalové zápasy v televizích po celém světě největší sledovanost. To je ale jenom hrstka toho, co vám o světovém fotbale povíme.  

Bohužel ve světovém fotbale to není jenom o talentu. Ve fotbalovém světě hraje velkou roli také to, kdo má kolik peněz. Ostatně peníze se dostávají takřka do všech sportů, člověk to jen nechce vidět. Prozraďme si tedy nyní několik zajímavostí o světovém fotbalu, ať jsme při dalším fotbalovém setkání opět o něco chytřejší.  

Zajímavosti o světovém fotbalu 

  • Věděli jste, že i nejmenší stát na světě, tedy Vatikán, má svůj fotbalový tým? 
  • To, že Cristiano Ronaldo je v současné době považován za toho nejlepšího fotbalistu na světě, ví snad každý. Ovšem před šesti lety si otevřel své vlastní muzeum, které je věnováno jemu samotnému. To jste určitě nevěděli, pokud nejste jeho skalním fanouškem! 
  • Věděli jste, že za ten nejrychlejší gól se považuje gól, který zamířil do branky hned dvě vteřiny po samotném výkopu? 
  • Věděli jste, že za tři roky má být hostitelem velké události FIFA World Cup město Lusail? Jenže problém je ten, že toto město doposud neexistuje. 
  • Fotbal se bere děsně vážně, a to všude na světě. Ukazuje to například fakt, že v roce 1969 kvůli jednomu jedinému prohranému zápasu vyhlásil Salvador válku Hondurasu. Holt někoho porazit ve fotbalovém zápase se zkrátka nevyplácí.  
  • Zranění k fotbalu naprosto patří. Ovšem je pravdou, že pětina všech úrazů během zápasu se stane při oslavě gólů. V průměru se počet zranění pohybuje klem dvaceti zranění za zápas. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz