Co všechno potřebujeme na plavání?

Co všechno potřebujeme na plavání?

Rozhodli jste se začít chodit do plavání nebo se k tomuto kroku chystají vaše nejmenší ratolesti, které doufají, že se už během několika málo lekcí naučí několika základním stylům plavání? Ať už je to tak či onak, v obou případech si na plavání potřebujeme vzít prakticky stejné věci. Pojďme se tedy na to společně podívat.  

Co si vzít do plavání 

  • Plavky 
  • Osuška 
  • Přezůvky (k bazénu, abyste se vyhnuli plísním a jiným zdravotním problémům) 
  • Hygienické potřeby 
  • Případně plaveckou čepici, brýle… (dle každého jedince) 

Seznam toho, co si máte vzít s sebou do plavání, je naprosto krátký. Nejdůležitější jsou samozřejmě plavky a k tomu samozřejmě osuška. Hygienické potřeby jsou nutnost, abyste ze sebe po plavání smyli nepříjemný zápach chlóru. Na co však mnozí lidé zapomínají, tak jsou přezůvky, které vás mohou ochránit před plísní nebo kuřími oky či podobnými zdravotními problémy, které by se vám mohly vyskytnout na chodidlech nebo nohách jako takových.  

Po kachličkách ve sprchách nebo v šatnách se dnes a denně pohybuje nejeden člověk, mnozí lidé ani nevědí, jaké zdravotní problém mají a jestli je náhodou třeba plíseň nohou nesužuje. Jelikož se takové problémy přenáší především vlhkostí, je velice pravděpodobné, že právě v plavání byste zdravotní problémy mohli obdržet. Přezůvky vás před nimi však ochrání, tak na ně nezapomínejte.  

Vybavení se liší věkem 

Jak již bylo zmíněno, seznam věcí, které si máte s sebou do plavání vzít, je poměrně krátký. Je však třeba konstatovat, že se vybavení liší věkem. Například v případě plavání kojenců, batolat a dětí do čtyř let je nutné přibalit do tašky také jednorázové plenky pro nejmenší, které jsou určené do vody, také je třeba sbalit nejmenším gumové botky, pokud děti již chodí.  

V případě předškoláků jsou povinné gumičky nebo sponky do vlasů v případě děvčat s dlouhými vlasy, samozřejmostí je také plavecká čepice, kterou by měli mít i kluci.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz