Čtyři nejoblíbenější sporty v USA

Čtyři nejoblíbenější sporty v USA

Jaké sporty jsou oblíbené v České republice, to se všeobecně ví. K našim oblíbeným sportům patří rozhodně fotbal, hokej, v poslední době také volejbal. Ovšem jaké jsou nejoblíbenější sporty ve Spojených státech amerických? I když se neustále mluví o tom, že Američané jsou skutečně obézní lidé, pravdou je, že tíhnou po sportu už v raném dětství, kdy začínají navštěvovat své první sportovní kroužky a aktivity. Podle nedávných průzkumů vedou u Američanů jednoznačně týmové sporty, což ostatně dokazuje i náš žebříček nejoblíbenějších sportů v USA. 

Americký fotbal 

Jednoznačně nejoblíbenějším sportem v Americe je americký fotbal. U nás se také hraje, ale ne v takovém množství. Jedná se o sport, který je sice týmový, ale který potřebuje pěknou dávku surovosti a agresivity, také je zapotřebí dravost a bojovnost. Při americkém fotbale se nehraje s klasickým míčem, ale hraje se s míčem oválným. Hrají mezi svou dvě družstva, která se snaží získat větší. množství bodů než soupeř.  

Baseball  

Druhým nejoblíbenějším sportem je také baseball. Vidět baseball na vlastní oči, to je zážitek na celý život, proto si baseballový zápas nenechte ujít, pokud se budete nacházet v USA. Baseball je pálkovací míčová hra, kterou hrají opět dvě družstva.  

Basketball 

Další oblíbenou hrou, respektive sportem Američanů je rozhodně basketball. Jedná se o kolektivní míčovou hru, které fandí rozhodně celý svět, nejen Američané. Opět proti sobě hrají dvě družstva, která se snaží hodit míč do soupeřova koše.  

Lední hokej 

Američané jsou dobří také v hokeji. Lední hokej se stává stále více oblíbenějším, jedná se o týmový sport, který se logicky odehrává na ledě. Jelikož je hokej oblíbený i u nás, není třeba ho dlouze představovat. Střílí se zkrátka puk na branku a získávají se góly. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz