Cvičení doma nebo v posilovně? V obou případech se dopouštíme mnohých chyb

Cvičení doma nebo v posilovně

Jelikož každý touží po krásné postavě, kterou se bude moct pyšnit všude, kam přijde, stává se cvičení velmi populární. Někdo sportuje tak, že chodí běhat či hrát badminton, jiní preferují cvičení, a to buď doma, nebo v posilovně. Ať už se rozhodnete pro domácí cvičení, kdy budete cvičit podle workoutových videí na internetu, nebo budete chodit pravidelně do posilovny minimálně na půl hodiny, můžete se při cvičení dopustit chyb, které nejen, že znemožní budoucí zhubnutí, ale také vám můžou zdravotně uškodit.

Chyb se při cvičení pravidelně dopouští nejen začátečníci, ale také pokročilí. Mnohdy si jednotlivé chyby ani neuvědomujeme, proto si je pojďme představit s tím, že se jim v budoucnu vyhneme.

1) Neznáme svůj zdravotní stav

Největší chybou, jaké se dopouštíme, je, že neznáme svůj zdravotní stav. Pokud neznáme svůj zdravotní stav, neměli bychom cvičit, protože si při mnohých cvicích můžeme opravdu velmi ublížit. Největší chybu dělají ti, kteří nemají se sportem mnoho zkušeností, přesto se do cvičení pouští. Mají možnost využít služeb trenéra, který by se však také hned ml informovat o zdravotním stavu svého klienta.

2) Začínám příliš rychle a s náročným cvičením

Jestliže jste dlouho necvičili, nezačínejte s náročným cvičením. Raději to zkuste s trochu snadnějším cvičením, které vás nevysaje hned ze začátku. Postupně na náročnosti přidávejte, nikdy však nezačínejte příliš rychle a s náročným cvičením. Nemuselo by se vám to vyplatit a mohli by vás postihnout zdravotní komplikace.

3) Necvičíte poctivě

Díky nedostatku času mnozí lidé cvičí tak, že zapomínají na některé cviky nebo je dokonce vědomě necvičí. Jenže v tomto případě nemá cvičení efekt. Jakákoli videa, kde trenéři předcvičují, mají efekt jedině tehdy, kdy se cvičí všechny cviky v takovém pořadí, v jakém jsou předcvičovány.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz