Důvody, proč začít běhat

Důvody proč začít běhat

Jelikož je teplo a je venku krásně, neměli bychom sedět doma. Raději běžte sportovat, dokud nepřijde období bouřek a častých dešťů. Ideální sport, který může vykonávat skutečně každý a kdykoliv během dne, je běh. Nestojí žádné peníze, jenom potřebuje hromadu odhodlání. Když budete vykonávat sport pravidelně, přijdou skvělé výsledky. Nezlepší se vám jenom kondice, ale taky výrazně zhubnete a budete se cítit zdravější. To však nejsou jediné důvody, proč byste měli začít běhat.

V současné době lze vykonávat jakýkoliv sport. Mnozí lidé však nechtějí zkoušet hromadu sportů, proto se rozhodnou vsadit na jistotu. Sport, který baví takřka každého, je právě běh. I když je první běh poměrně náročný, i když dobíháte z posledních sil, stejně se cítíte nabití energií. Právě díky velkému množství energie, kterou vám běh dá, si tento sport doslova zamilujete.

Pokud však váháte, pojďme si říct důvody, proč běh stojí za to.

Budete zdravější

Nejen, že se budete cítit lépe, ale budete skutečně zdravější. Sport, jako je běh, totiž při pravidelném vykonávání posiluje srdce. Dále taky zlepšuje funkci plic a zlepšuje krevní oběh. Díky pravidelnému běhu se stáváme výkonnějšími a vytrvalejšími. Málokdo ví, že díky běhu snižujeme riziko kardiovaskulárních onemocnění, které bývá smrtícím pro drtivou většinu lidí.

Nemusíte běhat hodiny, stačí, když denně obětujete půlhodinku svého volného času. I půlhodinka dělá divy, o tom se sami přesvědčíte.

Budete štíhlejší

Opět je tu období, kdy se ženy snaží radikálně zhubnout. Chtějí být do plavkové sezony fit, proto zkouší různé diety či mění své jídelníčky. Dámy, nedrásejte své žaludky a neničte si zažívání, raději to zkuste s během. Běh je jedním ze sportů, při kterém se efektivně a rychle hubne. Spalujete především tuk, který je tím největším problémem.

Díky běhu automaticky změníte i stravování. Tělo si totiž samo začne říkat o přísun vitaminů a stopových prvků.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz