Hubneme chůzí. Jak k tomu přistupovat a jakých zásad se držet? 

Hubneme chůzí. Jak k tomu přistupovat a jakých zásad se držet? 

Chcete konečně zhubnout? Nemusíte se nutně pouštět do náročné sportovní aktivity. Zhubnout totiž můžete i chůzí. Pro tělo je chůze vůbec nejpřirozenějším pohybem, který pro něj není nijak náročný. Proto pokud chcete zhubnout, můžete začít touto aktivitou a pomalu si tak tělo navykne na pravidelný pohyb.  

Abyste chůzí opravdu zhubli, je třeba k tomu přistupovat trochu jinak než doposud. Kupříkladu se vyplatí koupit si fitness náramek, který bude počítat všechny vaše kroky i fyzickou aktivitu. Takový fitness náramek nestojí mnoho, vyjde na několik stovek korun. Stačí vám z počátku ty nejvíce obyčejné, i ty vám budou kroky počítat a samozřejmě také kontrolovat váš spánek a podobně.  

Pokud už takové fitness hodinky máte, můžete se pustit do díla. Držte se několika zásad a zhubněte na požadované kilogramy.  

Minimálně deset tisíc kroků denně 

Jednou ze zásad je, abyste dodržovali stanovenou hranici deseti tisíc kroků denně. Podle odborníků je minimální hranice kroků, které člověk musí ujít, osm tisíc, ale deset tisíc kroků ujděte, pakliže chcete zhubnout požadované kilogramy. Tato informace je dokonce prokázaná. Když ujdete osm tisíc kroků denně, výrazně tím snížíte riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Pokud ujdete deset tisíc kroků denně, odpovídá to zhruba sedmi kilometrům a kilogramy půjdou dolů jako po másle.  

Během chůze střídejte tempo 

Co je opravdu důležité, tak střídat tempo. Chcete přece doslova nakopnout svůj metabolismus nebo ne? Zkuste si tedy změřit třeba půl hodinku rychlé chůze, poté chvilku jděte středně rychlou chůzí a nakonec si dopřejte chvilku té nejpomalejší chůze. Pokud budete střídat tempo, metabolismus se tím nastartuje a tuky se budou spalovat jedna radost.  

Nakonec se najezte 

Pokud máte za sebou kondiční chůzi, rozhodně se pak najezte. Bohužel řada lidí na jídlo po chůzi zapomíná, což je samozřejmě špatně. Správně vyvážená strava vám dodá potřebnou energii, kterou jste během chůze vynaložili 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz