I cvičení v posilovně má svá pravidla. Jaká to jsou?

Cvičení v posilovně má svá pravidla

Chodíte rádi cvičit do posilovny? Pokud ano, měli byste dodržovat několik nepsaných pravidel, která však v posilovně zkrátka platí. Bohužel málokdo jednotlivá pravidla dodržuje, proto se pojďme s nimi seznámit.

Cvičení v posilovně je stále atraktivnější činnost. Lidé dnes touží po krásné a dokonalé postavě, denně na ní pracují právě v posilovně, kde se navzájem motivují s ostatními návštěvníky. Ovšem i posilovna je místo, kde se musí dodržovat jistá pravidla, která jsou sice nepsaná, ale jsou. Stejně jako do škol se nechodí v pyžamu a neustále se zdraví, taková podobná nepsaná pravidla platí i pro posilovny. Víte, jaká nepsaná pravidla platí třeba právě ve vaší oblíbené posilovně?

1) Zdravit je slušnost

I když je to posilovna, kde neustále hraje hudba, zdravit je zkrátka slušnost. Je velká škoda, že se na pozdravy zapomíná, bohužel se pouhé “Dobrý den” vytrácí z našeho každodenního slovníku. Nepatřete k lidem, kteří působí namyšleně, jelikož nezdraví. Zařaďte se k těm, kteří zdraví a kteří se tak automaticky řadí k slušně vychovaným lidem, jenž bude posilovna vítat i příště.

2) Nenarušujte osobní prostor druhých

Ať už je posilovna sebevíc malinká, musí se dodržovat osobní prostor cvičících. Nikdo nemá rád, když v jeho těsné blízkosti cvičí zcela cizí člověk. Když si každý bude hlídat své místo a když nikomu jinému nebude narušovat jeho osobní prostor, v posilovně se hned bude cvičit lépe a příjemněji.

3) Nebuďte čuníci

Určitě to znáte – taky je vám nepříjemné, když vejdete do šatny, kde jsou samé odpadky, kde si po sobě předcházející lidé neumí uklidit a kde se očividně zanedbává hygiena. Každý návštěvník posilovny by si měl uvědomit, že v posilovně není sám. Měl by si po sobě uklízet, měl by se v šatnách chovat slušně a ne jako čuník. Když se jako čuník budete chovat, porušujete tím jedno z nepsaných pravidel a znepříjemňujete ostatním pobyt v jinak velice příjemné posilovně.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz