Jak často běhat, abychom brzy viděli výsledky?

Jak často běhat, abychom brzy viděli výsledky?

Chcete se pyšnit krásnou a štíhlou postavou? Pak pravděpodobně uvažujete nad tím, jak toho dosáhnout. Kromě úpravy jídelníčku je nutné začít se pravidelně hýbat. Na druhou stranu pokud nechcete příliš utratit, můžete se pustit do běhání, což je opravdu efektivní způsob, jak se poměrně brzy radovat z krásné a štíhlé linie. Otázkou ale zůstává, jak často běhat a jak dlouho, abyste výsledky viděli už během dvou, tří týdnů.  

Běhejte třikrát až čtyřikrát týdně 

Pokud se chcete dostat do formy a těšit se z krásné postavy, je nutné do svého jídelníčku přidat pěknou porci kardia. A tímto kardiem se myslí nejen chůze, ale taktéž právě běh nebo případně plavání. Většina lidí si volí běh, protože je to aktivnější než chůze, na druhou stranu levnější než bydlení. Stále však visí ve vzduchu otázka, jak často běhat a jak dlouho, abychom nějaké výsledky registrovali.  

Odborníci se shodují na tom, že bychom měli běhat minimálně třikrát týdně, nejlépe však čtyřikrát týdně. Je však třeba, abychom k tomu i dostatečně dobře jedli. Bez jídla to opravdu nejde.  

Jak dlouho běhat? 

Nejen, že musíte běhat pravidelně, a to ideálně třikrát až čtyřikrát týdně, ale kromě toho je třeba běhat i dostatečně dlouho. Dvacet minut opravdu nestačí, to dokonce nestačí ani při plavání, kdy se zapojuje velice aktivně celé tělo. Během prvních dvaceti minut se teprve začíná zahřívat metabolismus a teprve po dvaceti minutách začíná aktivně spalovat kalorie. Aby byl běh k něčemu, běhejte alespoň 40 minut, nikoli jen dvacet.  

I odborníci se shodují na tom, že čtyřicet minut plně postačí k tomu, abyste v blízkých týdnech zpozorovali úbytek centimetrů na břichu, stehnech i lýtkách. Už do jednoho měsíce při takovém běhání uvidíte výsledky i na váze, ovšem ty viditelné se dostavují na centimetrech.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz