Jak jízda na kole ovlivňuje naše zdraví?

Jízda na kole

Konečně vysvitlo sluníčko, což znamená, že se můžeme vydat na kolo. Cyklistika je typicky jarní/letní sport, proto si jízdy na kole užijte, dokud to jde. Jestli sluníčko krásně svítí, jestli neprší, sedněte na kolo a vyjeďte si po cyklostezce třeba jenom do sousedního města. Pokud budete jezdit pravidelně, byť jen krátké trasy, nevídaně prospějete vašemu zdraví a navíc perfektně vytvarujete postavu, a to se před plavkovou sezonou hodí nebo ne?

Mnoho lidí si myslí, že cyklistika spíše škodí zdraví, že se při ní až moc zatěžují klouby, ovšem opak je pravdou. Cyklistika je jeden z nejlepších sportů vůbec. Své klouby při rekreační jízdě na kole nijak nezatěžujete, naopak jim prospíváte. Jízda na kole udržuje kosti zdravé, udržuje svaly i klouby v kondici a dokáže snižovat riziko vzniku kostních chorob.

To však nejsou jediné výhody tohoto sportu, který není nijak nákladný.

Jak dál cyklistika prospívá našemu zdraví?

Co se týče dalších plusů cyklistiky, za zmínku stojí především to, že zlepšujeme naši rovnováhu, koordinaci a pohyb. Taky posilníme a zlepší se nám naše vytrvalost. Jízda na kole však bojuje i proti mnoha závažnějším onemocněním, než jsou kostní choroby. Bojuje taky proti rakovině tlustého střeva nebo proti rakovině prsu.

Pomůže i s vysokým tlakem

Pokud patříte k lidem, které trápí vysoký krevní tlak, začněte jezdit na kole. Právě jízda na kole totiž dokáže snížit vysoký krevní tlak. Vždy dříve, než půjdete k doktorovi s vysokým krevním tlakem, který vám následovně naordinuje prášky, jichž se už do konce svého života nezbavíte, dejte šanci kolu, které vás může před nepříjemnými léky zachránit.

A jako bonus vám jízda na kole přinese skvělou náladu! Jízda na kole totiž funguje stejně jako běh. Během jízdy zapomenete na všechny starosti a vaše mysl bude nabitá pozitivní energií.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz