Jak jsou na tom Češi a sport?

Jak jsou na tom Češi a sport?

Sport je aktivita, kterou začíná provozovat stále více lidí. Lidé si začínají uvědomovat, že zdraví máme jenom jedno a že právě sportem začínáme své zdraví hodně podporovat. Dokonce i mezi Čechy se najde stále více aktivních sportovců, kteří opravdu alespoň párkrát do týdne věnují svůj čas ke sportu. To ostatně potvrdil i nedávný průzkum, který se právě zaměřoval na to, jak jsou na tom Češi se sportem, jestli ho provozují nebo jaký k němu mají vztah.  

Nedávný průzkum, který byl již zmíněn výše, ukázal, že aktivně se sportu věnuje přes šedesát procent lidí, respektive Čechů do čtyřiapadesáti let. Většina se snaží za sport moc neutrácet a raději vykonávají takové činnosti, které jsou zdarma, jiní však za pronajmutí sportovních hal či podobně platí. V průměru zaplatí Češi měsíčně za sport kolem pětistovky.  

Čemu se Češi nejvíce věnují? Jaký sport u Čechů vede? 

Průzkum také odhalil, jaké sportovní činnosti jsou pro Čechy nejatraktivnější, jakému sportu se nejčastěji věnují. Podle průzkumu se Češi nejvíce věnují cyklistice, cyklistiku zmínilo skoro padesát procent respondentů, kteří se do průzkumu zapojili. Zhruba pětatřicet procent lidí zmínilo plavání, hned za plaváním byl běh a horská turistika. 

Zhruba dvanáct procent Čechů se věnuje kolektivním sportům, a to třeba volejbalu. Samozřejmě se řada Čechů aktivně věnuje i fotbalu, zhruba deset procent, a hokeji, tomu se věnuje asi šest procent respondentů.  

Češi a sportovci, kteří je hned napadnou 

Češi tedy mají bezesporu poměrně dobrý vztah ke sportu. Dokonce by z fleku vyjmenovali i několik českých sportovců. Nejčastěji respondenty napadl Jaromír Jágr, kterého si takřka spontánně vybavilo skoro osmdesát procent lidí. Lidé si však vzpomněli i na Petru Kvitovou, dále také na Martinu Sáblíkovou, Petra Čecha, Romana Šebrleho nebo na Tomáše Berdycha. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz