Jak vybírat batoh na kolo?

Jak vybírat batoh na kolo?

Rozhodli jste se letošní léto strávit na sedátku kola? Pak doporučujeme vzít si na výlety také batoh, který bude vaším fantastickým společníkem, do kterého si schováte vodu i drobnou svačinu. Pokud už máte kolo i cyklistické oblečení nakoupené, nabízí se otázka, jestli máte nakoupený i takový batoh na kolo, do něhož schováte všechno potřebné. Pokud ne, poradíme vám. Takový batoh na kolo je totiž třeba vybírat podle jistých kritérií.  

Nejen na dlouhé cyklistické výlety, ale také na krátkou cyklistickou vyjížďku potřebujete batoh na kolo, o tom není pochyb. Kromě toho samozřejmě kalhoty, dres a několik dalších věcí, ale zaměřme se nyní na batoh na kolo, který se vám bude hodit velice.  

Jak jsme zmínili, batoh na kolo je třeba vybírat podle jistých kritérií a specifik. Víte, jak vybírat batoh na kolo? 

Batohy musí mít odvětrávání 

Pokud se rozhodnete investovat do batohu na kolo, myslete na to, že takové batohy musí mít odvětrávání zad. Je to velice důležitá součást konstrukce batohu na kolo. Při fyzické námaze se přece jen na zádech potíte, což znamená, že odvětrávání vám nezpůsobí ještě vlhčí záda od potu, ale naopak bude docházet k cirkulaci vzduchu a pocení se co nejvíce omezí.  

Dbejte na ramenní a bederní popruhy 

Na co také musíte klást zřetel, jsou ramenní a bederní popruhy, které umožňují dokonale batoh zafixovat, aby nedošlo k jeho samovolnému pohybu. Ideální je, když jsou konkrétně ramenní popruhy vypolstrované, protože vás poté netáhnou. Bederní popruhy vypolstrované být nemusí, jsou jenom pro lepší fixaci.  

Co budete v batohu nosit? 

Při výběru batohu na kolo musíte vědět, co v něm budete nosit. Dle toho vybírejte jeho velikost. Pravděpodobně v něm budete mít pláštěnku, vodu, nějaké občerstvení a celou řadu dalších věcí. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz