Jaká je nejstrmější trasa na Lysou horu?

Trasa na Lysou Horu

V Česku najdeme mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Pokud milujete přírodu, zavítat byste měli rozhodně do Beskyd. Lidé sem jezdí hlavně v době letních prázdnin, což je škoda, protože i v zimě mají Beskydy co nabídnout. Pokud byste si během ledna či února potřebovali na chvilku od práce odpočinout, vydejte se do Beskyd na prodloužený víkend. Poradíme vám, kde se ubytovat i kam vyrazit.

Beskydy jsou oblíbené zejména proto, že mají co nabídnout. Žádný turista se zde rozhodně nenudí. Nejčastěji se sem jezdí za Lysou horou, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Jestliže jste si ho ještě v životě nevyšli, je takřka vaší povinností, abyste si ho vyšli – a proč ne zrovna v zimě?

V zimě je Lysá hora mnohem krásnější než v jiných v jiných ročních obdobích. Pokud budete mít štěstí a na vrcholku nebude mlha ani žádná sněhová bouře, naskytne se vám naprosto fantastický pohled na celé krásné Beskydy. A to je, panečku, něco skutečně nezapomenutelného.

Jaká cesta je nejstrmější?

Na Lysou horu vede hned několik stezek a tras. Ty jsou označeny různobarevnými značkami, po kterých se vydáte přímo na vrchol Lysé hory. V zimě byste se měli vydat po bezpečných trasách, k nimž se řadí například Bezručův výplaz nebo Oddychová vrcholovka, rozhodně byste se měli vyhnout strmým trasám, které jsou v zimě nejen zasněžené, ale často i zamrznuté.

Tou nejstrmější trasou je ta, která vede z obce Krásná – vydáte se po staré sjezdovce, která je velice strmá a v zimě tedy vážně nebezpečná.

Kde se ubytujete?

Pokud se sem skutečně vydáte na celý víkend nebo si zde uděláte oddychový prodloužený víkend, možná budete potřebovat poradit ubytováním. Doporučujeme rekreační centrum Sepetná, kde si přijde na své naprosto každý. Ubytování je zde možné nejen v hotelu či v chatě, ale taky v bungalovech či v penzionu.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz