Jaké jsou ty nejoblíbenější jarní sporty?

oblibene sporty

Blíží se jaro, což znamená, že se probouzí příroda. Náčiní určené k zimním sportům můžete hodit do skříně a uložit ho k ročnímu spánku, protože sněhu už je opravdu minimálně. Je jaro, což znamená, že je načase vytáhnout trošku jiné sportovní vybavení. Navíc jarní sporty jsou mnohem lepší pro hubnutí, protože se dají provozovat častěji než například lyžování. Na kole si můžete vyjet kdykoliv po práci. Kolečkové brusle jsou jednoznačným vyplněním času volného víkendu a třeba frisbee je velmi oblíbené při pikniku s přáteli. Jednoduše – sportovních aktivit je více a můžete také mnohem více takových aktivit provozovat. Nezapomínejte ale na dobré vybavení. Týká se to zejména chráničů, obuvi nebo pokrývky hlavy.

Jarní sporty jsou velmi oblíbené, jaké se ale řadí k těm nejoblíbenějším a proč? Je to kvůli tomu, kolik spálíme kalorií? Nebo je v tom zcela něco jiného? Podívejte se na ty nejoblíbenější jarní sporty, které můžete samozřejmě provozovat i vy.

1. Jízda na kole je prostě top!

Na kolo se těší cyklisté celé vánoční svátky a zimní období. Konečně ho opět budete moci vytáhnout a porozhlédnout se po krajině. Navíc díky kolu úžasně zhubnete. Musíte vytrvat alespoň hodinu a půl, protože při kole se metabolismus rozehřívá pomaleji. Kolo ale jednoznačně prospěje vašemu zadečku a nohám, proto pakliže toužíte vypilovat tyto dvě partie, začněte jezdit na kole!

2. Kolečkové brusle jsou taky skvělé

Mnoho lidí umí bruslit na ledě, ale ne na kolečkových bruslích. Druhá polovina to má zase obráceně. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, nyní byste měli být v té druhé. S bruslemi na led totiž během jara zrovna nezazáříte. Myslete na to, že důležité jsou chrániče, a to nejen na lokty, ale i na kolena. Přilba je podmínkou samozřejmě nejen u kolečkových bruslí, ale i u kola. Dbejte také na to, abyste nezapackovali někde na stezce. Mohli byste totiž řádně zkomplikovat protijezdci cestu.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz