Jaké sporty je možné vykonávat během podzimu?

Jaké sporty je možné vykonávat během podzimu?

Rozhodli jste se na podzim začít se sportem? Pokud ano, udělali jste dobře. Podzim je ideální doba pro začínání se sportovními aktivitami. Sluníčko už není tak parné a vysilující, jaké bylo v létě, navíc vzduch je krásně svěží a příjemný. Příroda nás doslova podporuje ve sportování, čehož bychom měli využít. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí opravdu sportovat, doporučujeme se zaměřit na několik konkrétních sportů, které vás budou v tomto depresivním, leč barevném období opravdu bavit.  

Jóga 

Jak jsme zmínili, podzim je období depresivní. Každý člověk aspoň jednou ve svém životě ví, jak chutnají podzimní deprese. Abyste jim předcházeli nebo abyste se s nimi lépe sžili, začněte cvičit jógu. Jóga jako taková je velice příjemná a uklidňující, vyladí dokonale tělo i mysl. Navíc je skvělé ji cvičit v tomto období, kdy podzim pomalu přechází na zimu a všechno se uspává. Kromě toho při józe krásně zhubnete.  

Plavání 

Plavání je sport, který můžete vykonávat celoročně. Proč s ním nezačít právě během podzimu, kdy jsou bazény skoro prázdné? Během léta bylo v bazénech zbytečně moc lidí, během podzimu jsou však bazény prázdné, a tak klidně využijte i venkovních vyhřívaných bazénů, v nichž se krapet osvěžíte. Navíc spálíte velké množství kalorií, nezatížíte své klouby a hezky zhubnete.  

Cyklistika 

Projíždět se na kole krásnou, barevnou přírodou – to zní krásně, ne? Tak nasedněte na kolo a užijte si posledních podzimních radovánek na kole. Pokud pro vás není běhání ani jóga, cyklistika vás jednoznačně nadchne a oslní. Opět tolik nezatížíte své klouby, navíc můžete střídat rekreační jízdu na kole se svižnějším tempem. A opět při jízdě na kole hodně zhubnete, při rychlosti 16 kilometrů v hodině dokážete spálit i kolem pěti set kalorií.  

Nordic walking 

Za vyzkoušení stojí rozhodně i takzvaný nordic walking, což je severská chůze. Jedná se o velice dobrou alternativu zdravého pohybu. Při chůzi si pomáháte speciálními hůlkami. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz