Jakých chyb se stále dopouštíme při běhání?

Jakých chyb se stále dopouštíme při běhání

Běh se stává stále oblíbenější. V současné době lidé běhají nejen ráno, ale také večer, lidé stále chtějí být v kondici, mnozí díky běhu hubnou neuvěřitelná kila, pokud tedy běhají pravidelně. Bohužel i při této zdánlivě jednoduché aktivitě se můžeme dopustit mnoha chyb. Jakých chyb? Prozraďme si je, ať se jim do budoucna vyhneme.

Stejně jako při jiných sportovních aktivitách, i při běhu se chyb dopouštíme. Chyby bychom si měli uvědomit a příště je minimalizovat, abychom tak předcházeli zdravotním komplikacím a újmám. Jelikož běháme dnes skoro všichni, pojďme se seznámit s nejčastějšími chybami, kterých se dopouštíme, a případně se je snažme při příštím běhu minimalizovat, abychom se opravdu udrželi v kondici a během si neublížili.

1) Běháte příliš rychle

Běh mnohé z nás opravdu nadchne, tudíž začneme automaticky běhat opravdu rychle. Zejména začátečníkům se ale doporučuje běhat pomaleji, ideální běh je v takové rychlosti, která odpovídá šedesáti procentům naší tepovky. V průběhu dvou až tří týdnů můžete pozvolna zrychlovat, až se kondice trochu zlepší.

2) Máme špatné boty

Špatné boty – to je další chyba, které se při běhu dopouštíme. Mít nazuté špatné boty je opravdu zrádné, můžeme si velice ublížit. Pokud na nohu nasadíte špatné boty, můžou zničit například vaše kolena nebo případně klenbu. Než se tedy vydáte do obchodů, prozkoumejte trh a posléze vyzkoušejte vaše kandidáty. Boty vám musí perfektně sedět, musí odpovídat vašemu typu nohy i došlapu.

3) Nevyživujete se po tréninku

Velmi důležitá je výživa po tréninku. Pokud po tréninku nepodáváte tělu potřebné živiny, které vyžaduje zhruba do hodiny po výběhu, neumožníte organismu po běhu regenerovat. Když nedoplníte potřebné živiny tělu, tělo nezíská potřebnou energii, kterou po tréninku tak potřebuje. Další trénink tak bude v ohrožení.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz