Jóga v pohodlí domova. Co mít po ruce při cvičení?

Jóga v pohodlí domova. Co mít po ruce při cvičení?

Mezi nejoblíbenější fyzické aktivity patří bezesporu jóga, která člověku slibuje maximální protažení i dopomáhá k hubnutí. Pokud chcete začít s tímto typem pohybu, možná nechcete zamířit do studia, ale raději byste to nejdříve zkusili v pohodlí domova. Aby však mohlo k dané sportovní aktivitě dojít, musíte mít i doma vypěstované adekvátní zázemí. Co konkrétního budete potřebovat? 

Bez podložky to nepůjde 

Jóga se cvičí zásadně na boso. A aby vás nestudila podlaha, nebo jste si nespálili chodidla od koberce, který nakonec také klouže stejně jako zmiňovaná podlahová krytina, měli byste mít po ruce kvalitní podložku na jógu, takzvanou jógamatku. V současné době je nabídka opravdu široká. Vybírejte ale takové, které nekloužou, nedrolí se a vydrží i namáhavé zacházení zejména u dynamických lekcí.  

Při rozhodování o tom, kterou jógamatku si vezmete, hraje roli i typ jógy, který provozujete. Zatímco klidná hathajóga vyžaduje pouze měkčí podložku, dynamičtější powerjóga vyžaduje podložku trochu pevnější, aby se během cvičení a střídání jednotlivých pozic nepřetrhla. 

Ručník se vždycky hodí 

I když se to nezdá, jóga je poněkud fyzicky náročné, intenzivní cvičení. A i když je zároveň klidným pohybem, respektive pohybem, který nás má do klidového stavu dostat, pořádně se při něm zpotíte. Mějte proto po ruce vždycky ručník, se kterým osušíte jak dlaně, tak i chodidla, která potu snadno podlehnou. 

Nezapomínejte na správné oblečení 

Klíčové je také správné oblečení, bez kterého se do cvičení nepouštějte. Tepláky ani plandavé tričko nejsou povoleny. Naopak funkční tričko nebo legíny, které dokonale kopírují každý váš pohyb – to má doslova zelenou. Nejen, že vás ochrání před kapajícím potem, ale také nebudou při sportu nijak zavazet. 

Dámy musí svou pozornost zaměřit i na správnou podprsenku, která by měla být hlavně dostatečně pevná. Zároveň ale nesmí nikde škrábat nebo tlačit, aby nijak nenarušovala cvičení. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz