Kam se letos vydat za lyžováním?

Kam se letos vydat za lyžováním?

Lyžování patří k oblíbeným zimním sportům, o tom není pochyb. Zatímco někteří čekají na to, až pořádně napadne sníh, jiní nečekají a lyžují o sto šest v nejbližších lyžařských střediscích nejen u nás, ale také v zahraničí. V případě, že patříte k lidem, pro které je Česká republika malá, máme pro vás tipy na zahraniční lyžařská střediska, která jsou výjimečná, přesto ne tolik známá. Díky tomu, že jednotlivá střediska nepatří k nejznámějším, nesetkáte se zde s hromadou vášnivých turistů, kvůli kterým byste museli například čekat dlouhé minuty ve frontách na vlek a podobně.  

Za lyžováním do Itálie 

Itálie je skvělé místo pro letní dovolenou, ale je to také skvělé místo, kam vyrazit na tu zimní dovolenou. Za lyžováním se konkrétně vydejte do italského lyžařského střediska Mondole, které je tvořeno více jak sto třiceti kilometry sjezdovek. K dispozici máte rovnou patnáct lanovek a devět vleků.  

Zdejší středisko, respektive celou tuto oblasti najdete jenom padesát kilometrů od Středozemního moře. I když cesta z Prahy autem trvá zhruba dvanáct hodin, věřte, že to bude opravdu stát za to. Jedná se o jedno z nejmodernějších lyžařských italských středisek, přesto o tomto středisku ne každý ví.  

Za lyžováním do Rakouska 

Nechcete jezdit daleko, přesto chcete vyjet za lyžováním za hranice? Vydejte se do sousedního Rakouska, kde na vás čeká hned několik méně známých, leč opravdu skvělých středisek. Doporučujeme zejména lyžařský areál Schwemmalm, který patří k deseti nejvýše položeným střediskům v jižním Tyrolsku. Najdete zde celkem deset různých sjezdovek, které tvoří asi pětadvacet kilometrů.  

Kromě tohoto rakouského střediska se vyplatí vyjet si také za lyžováním do lyžařského střediska Kühtai, kde je pro vás připraveno více jak osmdesát kilometrů připravených sjezdovek. Jedná se o velice moderní středisko, kde se setkáte s perfektně připravenými sjezdovkami a moderními lanovkami a vleky. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz