Laura Dahlmeierová a co jste o nejlepší biatlonistce nevěděli

Laura Dahlmeierová

Ve světě sportu je mnoho fantastických lidí, kteří stojí za uznání. Jednou takovou sportovkyní je i Laura Dahlmeierová, která se ještě během loňského roku označovala za nejlepší biatlonistku světa. Patří dlouhodobě mezi elitu, i když se na biatlonistické scéně pohybuje několik málo sezon. Díky tomu, že se za tak krátkou dobu stala tou nejlepší na světě, se o ní začalo hodně mluvit. Posléze si však lidé uvědomili, že se toho o ní ví skutečně málo. Pojďme si tedy prozradit zajímavosti a fakta, která se s Laurou pojí.

Zajímavosti o Lauře Dahlmeierové:

  • I když se na biatlonistické scéně pohybuje teprve pátou sezonu, k alpskému lyžování jí to táhlo už dříve. Už sedmi letech se rozhodla vstoupit do sportovního klubu, kde zůstala zhruba pět let. Lyžování pro ni nebylo to nejlepší, a to především z toho důvodu, že měla poměrně hubené nohy. Díky nim se nikdy nezařadila mezi nejlepší.
  • Své první běžky dostala k Vánocům. Jelikož nebyl v dopisu, který Ježíškovi posílala, údajně se postavila, dala si ruce v bok a prohlásila, že pod jejich stromeček musely zabloudit.
  • Jak již bylo zmíněno, v sedmi letech se vrhla na alpské lyžování, ostatně v tomtéž věku si vyzkoušela i svůj první biatlon.
  • Že má talent, to zjistili trenéři, když viděl její perfektní běžeckou techniku. Bohužel jejím obrovským mínusem byla střelba, která jí zkrátka nešla. Vše se změnilo v patnácti letech, protože přešla na malorážku.
  • Málokdo ví, že Laura Dehlmeierová je povoláním celnice. I když u nás je to zajímavé povolání, v Německu je to naprosto běžné. Patří tedy do skupiny 54 německých sportovců (konkrétně lyžařů), kteří se chlubí tímto povoláním.
  • Hory a zima jí učarovaly natolik, že i svůj volný čas tráví takto. Miluje přírodu, hory, lezení, horské kolo nebo výšlapy.
  • Před čtyřmi lety utrpěla vážné zranění. Konkrétně si přetrhala vazy a měla také výron kotníku. Úraz byl způsoben tím, že spadla tehdy, kdy šlapala na nejvyšší horu Německa.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz