Lyžařské mýty: co si myslíme o lyžování a není pravda

Lyžařské mýty: co si myslíme o lyžování a není pravda

Zima se nám začíná ukazovat v celé své kráse (nebo alespoň by měla začít) a mnozí se chystají na svou první letošní lyžovačku. Pokud patříte k nadšeným lyžařům, pravděpodobně máte naleštěné sportovní náčiní a odpočítáváte dny do své vysněné dovolené. Ale pak je tu druhá skupina lidí, která si není jistá tím, jestli je pro ni lyžování to pravé. V hlavě lidem visí mýty týkající se tohoto oblíbeného sportu, které jim často nedovolují obout si lyžáky a pustit se do jízdy. Co konkrétně nám zabraňuje naučit se lyžovat? 

Na lyžování jsem už příliš starý 

Stejně jako v podnikání platí, že nikdy není pozdě realizovat své nápady nebo sny, u lyžování to platí také. Nikdy nejste dostatečně staří na to, abyste nemohli zmiňované lyžáky obout a zkusit sjet alespoň kopec za domem.  

Podle průzkumů spousta lyžařů začínala s lyžováním opravdu velice pozdě. Většinou je ke sportu přivedla přítelkyně nebo přítel, posléze se z nich stali vášniví lyžaři, kteří jezdili lyžovat s pořádnou dávkou nadšení.  

Alkohol mě jenom zahřeje 

Když už si ale obujeme lyžáky a pustíme se do sportování, máme tendenci sjet ke zrovna otevřené hospůdce, kde si vypijeme něco na zahřátí. Jenže obvykle to není čaj, ale pořádná dávka alkoholu. Pijeme ho v domnění, že nás zahřeje, ale je třeba si uvědomit, že po konzumaci alkoholu se stáváme rizikem pro ostatní lyžaře na sjezdovce.  

Pokud alkohol pijete proto, abyste se zahřáli před sportovním výkonem, raději se zahřejte svižnou chůzí nebo rozklusáním. To je ostatně lepší. 

Když lyžovat, tak jenom s těmi, kteří jsou lepší než já 

Opět se nevyhneme přirovnání k byznysu, kde platí, že pokud chce člověk uspět, měl by čas trávit s těmi, kteří jsou vysoko. Protože pokud bude kvokat se slepicemi při zemi, nikdy se do nebes nedostane. Ve světě lyžování to však tak nefunguje, i když si to mnoho lidí myslí. Nesnažte se přecenit své schopnosti, mohli byste také ztratit veškerou chuť ke sportu. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz