Může jednou být v Ostravě Diamantová liga?

Zlatá tretra je prestižní atletický závod, kterého se účastní ti nejlepší atleti světa. Tento atletický mítink zde je už od roku 1961. Závod je to velmi prestižní a několikrát se zde překonaly i světové rekordy. Na stadiónu ve Vítkovicích se už několikrát objevil také Usain Bolt, největší současná atletická hvězda. Jamajský sprinter si pochvaloval zrekonstruovaný stadión, který vypadá opravdu parádně.
Od nové sezóny zde bude hrát fotbalový klub Baník Ostrava, který se po více než 56-ti letech loučí s Bazaly a přesídli do Vítkovic. Po rekonstrukci už ale fanoušci doufají, že by se zde mohla konat Diamantová liga. Určitě to není nemožné. Stadión na to v Ostravě je. A fanoušci atletikou v tomhle městě žijí. To dokazuje také fakt, že i přes nepříznivé počasí bylo na Zlatou tretru vyprodáno. Dva atletické závody by se zde asi nekonali, ale myslím si, že by nikomu nevadilo, kdyby se zde místo Zlaté tretry konala Diamantová liga. I když dva atletické závody by zde být mohly. Když jsou ve Švýcarsku a USA dva závody diamantové ligy, tak proč by zde nemohla být Diamantová liga a Zlatá tretra?
Už teď se tady každoročně schází velké atletické hvězdy, ale kdyby zde byl diamantový závod, tak by se fanoušci mohli těšit v každé disciplíně na ty nejlepší z nejlepších.
Diamantová liga má letos čtrnáct zastávek. Konkrétně se tento atletický mítink konal nebo bude konat v těchto městech : Dauhá, Šanghaj, Eugene, Řím, Birmingham, Oslo, New York, Paříž, Lausanne, Monako, Londýn, Stockholm, Curych a Brusel. Jednodenní mítink se koná v květnu, červnu, červenci a poslední dvě zástavky jsou naplánované na září. Můžete sami vidět, že co město, to velký pojem. Ale sám si umím představit místo Eugene Ostravu.
Dvě důležité věci zde pro pořádání tohoto diamantového závodu máme. Skvělý stadion a skvělé fanoušky. Společně s Curychem zde panuje v průběhu závodu nejlepší atmosféra. Každoročně si veřejnost mítink v Ostravě pochvaluje a organizátoři odvádí skvělou práci. Podle mě je jen otázkou času, kdy se zde bude diamantová liga konat. Sám doufám v to, že se toho v brzké době dočkáme!
Štítky:  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz