Neobvyklé zimní sporty, které zrovna přichází na scénu

Neobvyklé zimní sporty, které zrovna přichází na scénu

Přemýšlíte nad tím, že byste letos na zimu začali sportovat? Nebaví vás ale lyžování, snowboarding nebo jiný podobný sport? Stejně jako v kategorii letních sportů, i u těch zimních najdeme takové, které nepatří k tradičním. A možná proto si je zamilujete. Možná vám okouzlí třeba i proto, že budou tak trochu podivnost sama. 

Yukigassen 

Znáte sport jménem yukigassen? Jedná se o sportovní aktivitu střední náročnosti, která je vhodná i pro naprostého amatéra. I když je název sportu trochu komplikovaný, ve skutečnosti se jedná o velice snadnou záležitost. Je to taková koulovaná, jen na profesionální úrovni. Tedy, abychom to ještě trochu upřesnili – koulovaná na profesionální úrovni s ochranou obličeje.  

Tento sport nepochází z Evropy, založen byl v Japonsku. Vždycky proti sobě stojí dva týmy po sedmi lidech, jež se nahání po upraveném hřišti. 

Show kajaking 

Že jste vášnivým kajakářem, ale zimní chladné počasí vám nedovoluje vytáhnout kajak a plavit se po vodě? Vyzkoušejte alternativu vyšší náročnosti, při které budete sjíždět zamrzlou vodu čili sníh a led. Sport je podle všeho průměrně těžký a stejně jako při sjíždění vody se bude potřebovat hlavně spolehlivý kajak a pádlo.  

Při tomto sportu zažijete i pořádný adrenalin. Přece jenom se jezdí rychlostí 60 km/h. Jinými slovy to bude parádně svištět! 

Ice Cross Downhill 

Náš seznam divných zimních sportů uzavřeme sportem nazvaným Ice Cross Downhill. Jedná se o sport, který rozhodně není pro amatéry. Spíše je trochu šílenstvím, než tím, čím byste vyplňovali svoje volné chvilky.  

Jak ale sport popsat? Dá se říct, že je to spojení nejlepších bruslař, spousty oceli a obrovského chladícího systému a tisíců kilometrů zmrzlé vody. Principem je, že se jezdci řítí dolů kopci a skoky v rychlosti více jak 70 km/h. Naráží, padají, ovšem s tím musí počítat.  

Jezdci se snaží dojet do cíle (hlavně živí). A ten poslední vždycky kupuje drink! 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz