Nevšední sporty, které nevykonává každý

Nevšední sporty, které nevykonává každý

Přemýšlíte nad tím, že začnete sportovat? Nebaví vás jen kynout doslova před očima a potřebujete do svého života vtáhnout zase trochu pohybu? Pokud tak hledáte sport, který vás bude naplňovat a bavit, máme pro vás tipy na nevšední sporty, které nevykonává každý. Třeba si právě v nich najdete své zalíbení.  

V případě, že chcete sportovat, nabízí se hned takové klasické sporty, jako je běhání nebo fotbal. Jenže pokud vás láká něco méně tradičního, nebudete běhání, fotbal ani plavání zkoušet – zkrátka se ponoříte do něčeho nového, co jen tak nikdo nevykonává. Za lecčím však musíte až k moři.  

Surfing 

V poslední době začali surfovat všichni ti, kteří odjeli k moři. Pro nás Čechy je to však stále netradiční sport, který si u nás můžeme natrénovat maximálně v přípravných arénách, které nejsou nic levného. Odcestovat k moři sice také není nic levného, na druhou stranu si u moře užijeme to pravé surfování, což nikde nikdo nenahradí.  

Pokud tedy jedete zrovna k moři, víte, jak svou dovolenou zažijete a strávíte – na surfu. Vezměte si však s sebou lektora, pokud jste nikdy na surfu nestáli. Přece jen nevíte, jak se na tom stojí, jak se surf ovládá nebo co k této dovednosti potřebujete.  

Kriket 

Dalším netradiční sportem je takzvaný kriket. Je to poměrně stará pálkovací míčová hra, v níž proti sobě nastupují vždy dvě mužstva, v nichž je po dvanácti hráčích. Hraje se zpravidla na oválném hřišti. I když se vám může zdát, že tento sport je poměrně starý a že se dnes už nehraje, podle aktuálních informací se kriketu stále věnuje přes 120 milionů hráčů po celém světě. To z něj dělá druhý nejpopulárnější sport na světě. 

Motocross 

Pokud toužíte po adrenalinu, měli byste začít jezdit motocross. V motocrossu o adrenalin skutečně není nouze, zamilují se do něj nejen muži, ale také ženy. Dokonce i děti si v tomto sportu nachází zalíbení. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz