Pět nejvíce nebezpečných sportů, které můžeme dělat

Pět nejvíce nebezpečných sportů

Sportování je sice součást našich životů, ale mnozí díky sportování velice ohrožují svůj život. Jsou to zejména ti z nás, kteří vykonávají nebezpečný sport. I když i nebezpečné sporty mohou bavit, vždyť dávají do našeho života adrenalin, po kterém touží každý z nás, je třeba být při nich maximálně opatrní, aby se nám skutečně nic nestalo. Otázkou je, při jakých sportech si musíme dávat tak velký pozor na naše zdraví? Jaké sporty se řadí k nejnebezpečnějším?

Jelikož je sport důležitou součástí našich životů, snažíme se každý den sportovat. Jenže mnozí mají koníčky, které nejsou zrovna bezpečné. Podívejme se na pětici sportů, které vykonáváme a které se zároveň řadí k nejnebezpečnějším.

1) Horolezectví

K nejnebezpečnějším sportům odjakživa patří horolezectví. Jedná se o adrenalinový sport, při kterém snadno spadneme dolů ze skály. Pokud jste se rozhodli zdolat vysoké hory, hrozí zde nebezpečí, že se sesune půda nebo že prasknou kusy skály, které vás drží.

2) BASE jumping

Pokud jste si mysleli, že nemůže být nic nebezpečnější než horolezectví, tak jste se mýlili. Existuje totiž takzvaný BASE jumping, což je extrémní sport, u něhož je vítězem ten, kdo nezemře. Skáče se ze stožárů, budov nebo třeba z vysokých skal.

3) Surfování

Dalším velice nebezpečným sportem je surfování. Jedná se o sport, který je nebezpečný zejména v době, kdy jsou velké vlny, nebo na moři, které obývají žraloci.

4) Motokros

I závodění na motocyklech se považuje za jeden z nejvíce nebezpečných sportů. V současné době začínají na startech čím dál mladší závodníci, mnohdy jsou držiteli řidičského průkazu na motorku sotva pár měsíců či i týdnů. Jelikož se při závodění nesedí v pohodlných a pevných sedačkách, je zde větší pravděpodobnost, že se při nárazu nebo velkém dopadu zraníte.

5) MMA

Co by to bylo za seznam, kdyby v něm chyběl bojový sport. Dnes je velmi oblíbené zejména MMA, což je smíšené bojové umění, a to už povídá samo o sobě. Jedná se o náročnější sport, než je box nebo karate, jelikož se při MMA musí zapojit hlava a přemýšlet.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz