Plusy a mínusy běhu

Plusy a mínusy běhu

Hledáte nový koníček, který by vás dostatečně naplňoval a který byste mohli vykonávat vždycky, když byste ho vykonávat chtěli? Je málo takových koníčků, které navíc nestojí žádné peníze. Jedním takovým koníčkem je například běh, který navíc prospívá zdraví, proto proč ho nevykonávat? Běh je v současné době velmi atraktivní sport, protože se při něm dokonale a rychle hubne. Navíc se při něm zvyšuje kondice, což ocení nejen pánové, ale také dámy. Samozřejmě i tento sport má své mínusy, na které se nyní zaměříme stejně jako na jeho plusy.

Jak jsme zmínili, běh je sport, který si oblíbí každý. Jedná se o sport, který není náročný, po němž se hubne a který dokáže zvýšit fyzickou kondici člověka. Doporučuje se obecně těm, kteří nejsou moc silní, protože při běhu se síla získá rychle. Pojďme se však podívat na světlé i temnější stránky tohoto sportu, abychom se na sport podívali z objektivního hlediska.

Plusy běhu

Nejdříve začneme plusy. Tím hlavním plusem je, že se při běhu automaticky zvyšuje kondice. Navíc se během tohoto sportu automaticky redukuje váha a stejně tak se trénují všechny svalové partie. I když si člověk při běhu říká, že to není nijak těžká aktivita, na druhý den nepříjemně bolí celé tělo. To zkrátka k běhu patří.

Dalšími plusy je to, že je zdarma. Nemusíte navštěvovat fitness centra, kde byste běhali na běžícím pásu. Stačí, když si nazujete běžeckou obuv a vydáte se do parku nebo na polní cestu za domem.

Mínusy běhu

Běh má však i své temnější stránky, jimiž jsou například otřesy, které otřásají celým tělem zejména tehdy, kdy máme několik kilo navíc. Otřesy bohužel mohou způsobit mnohé zdravotní problémy zejména v oblasti kloubů. Pokud tedy trpíte obezitou nebo máte pár nepříjemných kil navíc, je načase jezdit na kole, běh si nechte až na později.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz