Podpořte v dětech týmového ducha. Jak?

Týmový duch v dětech

Děti v dnešní době nemají moc kamarádů. Většina jejich kamarádů je virtuálních, proto je třeba je trochu podpořit a přihlásit je do nějakého sportovního kroužku, v němž se s dětmi budou pravidelně stýkat. Tvořit si kamarády je hlavně v dětství velice důležité. A ta nejpevnější přátelství vznikají samozřejmě na hřištích při různých kolektivních sportech. Otázkou je, do jakého sportu dítě přihlásit, abychom v nich podpořili týmového ducha.

Nejlepší způsob, jak v dětech podpořit týmového ducha, je, že je přihlásíme do sportovního kroužku, v němž se budou s dětmi nepřetržitě stýkat. Hra je spojí, zjistí, že se musí na sebe spolehnout, protože jinak nevyhrají. Pokud jste rozhodnuti, že dítě do sportovního kroužku přihlásíte, vybrali jsme vám ty nejlepší týmové sporty, díky kterým podpoříte v dětech týmového ducha.

Fotbal pro holky i pro kluky

Když se řekne „kolektivní, týmový sport“, všem se ihned vybaví fotbal. Je to asi nejznámější kolektivní sport vůbec, který už dávno není jenom pro kluky. V současné době může hrát fotbal i každá dívka, vždyť existuje tolik zajímavých klubů, v nichž mohou dívky hrát tento sport! Chce to mít jenom trochu talentu, protože bez něj to ve fotbale nejde.

Hokej jako čistě pánský sport

Zatímco fotbal je jak pro kluky, tak pro holky, o hokeji se to říct nedá. Tento sport je dost surový, bohužel dívky ho nesnesou. Pokud tedy máte syna, pro něj je hokej to pravé. U dívek volte jiný sport, bude to pro ně vhodnější.

Volejbal jako především dívčí sport, ovšem mohou ho hrát i kluci

O volejbalu se tvrdí, že je to sport pro holky, ale v poslední době si ho oblíbili i muži. Když své dítě přihlásíte do volejbalu, nejen, že v něm vypěstujete týmového hráče, ale taky mu můžete dát koníček na celý život. Volejbal je sport, který ho bude provázet po celou dobu, co bude na škole.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz