Překvapivé zajímavosti o boxu

Zajímavosti o boxu

Přemýšlíte nad tím, že začnete sportovat? Co třeba začít boxovat? Mnozí lidé se domnívají, že box je jenom pro muže, ale je to skvělá sportovní aktivita i pro ženy. Ideální je zejména pro ty, kteří se potřebují vybít, kteří v sobě pěstují zlost a potřebují ji ze sebe dostat. I když se box může zdát na první pohled velice nebezpečným, není to tak. Box sice spočívá v tvrdých ránách, ale také se u něj musí přemýšlet. Jeden špatný krok a soupeř vás může složit k zemi. Box tedy není tak špatný, jak se na první pohled zdá.

Pokud milujete tento sport nebo pokud ho teprve budete vykonávat, je dobré o něm něco vědět. Co třeba pár zajímavostí, které vás rozhodně posadí na židli?

Zajímavosti o boxu:

  • Věděli jste, že dříve se bojovalo jenom holými pěstmi? Rukavice se nepoužívaly. To přišlo až v roce 1867, kdy se ustanovila pravidla zápasu, která už byla podmíněná rukavicemi. Do té doby se však rukavice nepoužívaly. Nepoužíval je například John L. Sullivan, který si je nasazoval jenom výjimečně.
  • Vzpomínáte si na boxerskou legendu, která v nedávných letech zemřela? Byl jí Muhammad Ali, který proslul tím, že boxoval s rukama nízko u těla. Mnozí lidé se domnívali, že je to jeho osobitý styl, ale byla to jen kopie stylu Aarona Browna, kterému se jinak přezdívalo také The Dixie Kid.
  • V boxu se lidé nestarají o věk. Dokazuje to i Herbert Odom, který do profiringu vstoupil až před svou padesátkou, konkrétně ve 46 letech. Tehdy dokonce zvítězil, a to ve dvou kolech.
  • Pokud bychom měli zapátrat v historii, zmínili bychom první boxerský klub, kterým byl klub Pugilistic Club. Jednalo se o vůbec první klub v historii boxu a založen byl roku 1814.
  • V boxu se velice často používá přirovnání, že je jako McCoy. Otázkou je, co toto přirovnání znamená. Význam přirovnání je prostý a pojí se s bývalým boxerem Charlesem McCoyem, kterému se dříve přezdívalo také Kid. Ten s oblibou mátl své soupeře a donutil je si myslet, že je nemocný nebo zraněný. V ringu však předvedl, že opak je pravdou.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz