Proč cvičit jógu?

Cvičení jogy

Cvičení by mělo být součástí každého našeho dne. Přece jenom je to aktivita, díky které se cítíme lépe, díky které je naše zdraví pevnější. V dnešní době můžete vykonávat jakýkoliv sport, který vás napadne. Zamilujte si především jógu, protože to je cvičení, které není tak náročné, jak si každý myslí. Důvodů, proč byste měli cvičit jógu, je hned několik. A vsadíme se, že vás už první důvod přesvědčí!

1) Skvěle nás (nejen) po ránu protáhne

Jóga se doporučuje cvičit ráno. Je to totiž sport, který je celý jenom o protahování se. A jak je u protahování zvykem, bolí to. U jógy je to stejné, akorát bolest přestanete po chvilce vnímat, protože se soustředíte na správné dýchání, které je u této sportovní aktivity základem.

Hned po ránu vám pomůže takzvaný Pozdrav slunci, což je jeden ze základních cviků. Není nijak složitý, na internetu najdete jak videonávody, tak i obrázky, na nichž je cvik vyobrazen krok po kroku.

2) Vyčistí naši mysl

Jóga se stala populární hlavně v podnikatelské sféře. Je to totiž cvičení, které dokonale během pár minut vyčistí vaši mysl. Při józe není čas na nic myslet, z hlavy se tak vytratí naprosto všechny myšlenky (tedy především ty negativní). Podnikatelé často jógu cvičí během polední pauzy nebo před důležitým rozhodnutím, na který potřebují mít čistou hlavu.

3) Zbavíte se stresu

S bodem dva souvisí i to, že se během cvičení absolutně zbavíte stresu. Zamilujte si jógu právě kvůli tomu, že se díky ní budete cítit zdravěji, lépe a pozitivněji naladění.

4) Můžete ji cvičit doma

Díky tomu, že na internetu najdete hromadu videí, kde trenéři cvičí jógu, můžete jógu cvičit z pohodlí domova. Jóga není časově náročné cvičení, jeden den můžete cvičit patnáct minut, druhý den půl hodiny, další den pět minut a další dvě hodiny. Záleží vždy na vašich časových možnostech.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz