Prohřešky při plavání, kterými si jen ubližujeme

Prohřešky při plavání, kterými si jen ubližujeme

Plavání je dnes velice oblíbený sport. Důvodem je hlavně fakt, že se při plavání velice efektivně hubne. Zabrat totiž dostává naprosto každá část těla, nehubne se jenom na konkrétních partiích. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí zhubnout nebo se dostat zpátky do formy, měli byste začít s plaváním co nejdříve. Vyhněte se však několika prohřeškům, kterých se dopouští řada lidí a kterými si lidé ubližují.  

Jak již bylo zmíněno, plavání se řadí k velice oblíbeným sportům. Lidé chtějí neustále hubnout a snaží se zhubnout právě při plavání. Jenže si neuvědomují, že když se budou dopouštět několika prohřešků, spíše si uškodí, než pomohou. Je tedy třeba se naučit správný styl a vyhnout se prohřeškům, které jsou skutečně jen ublížením.  

Plavete s hlavou nad hladinou? 

Největší prohřešek, kterého se dopouštíme při plavání, je, že plaveme s hlavou nad hladinou. Pokud plavete takzvaně jako pejsek, tudíž nechcete si namočit vlasy a plavete s hlavou nad hladinou, škodíte své páteři. Pokud plavete prsa a hlava zůstává nad vodou, hlava se dostává do záklonu a dochází k obrovskému přetěžování krční páteře.  

Zabírají vaše nohy rovnoměrně? 

Při plavání na styl prsa si musíte dávat pozor na to, jestli vaše nohy zabírají rovnoměrně. Velice častou chybou je právě to, že nohy rovnoměrně nezabírají. Než se tedy rozhodnete plavat pravidelně, nejdříve se naučte styl plavání dobře provádět. Začněte s výdechem do vody, chvilku splývejte, uvolněte zádové svaly a protáhněte páteře od šíje až po bedra, nádech je posléze nad hladinou. Ruce musí vždycky pracovat zcela synchronně, aby nedocházelo k přetížení ramen.  

Při kraulu je důležité mít páteř rovně 

Pokud s oblibou plavete kraul, musíte myslet na svou páteř. Je nutné, abyste měli páteř vždycky rovně, při nádechu pod rukou rotujte hlavou střídavě na obě strany. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz