Seznamte se s účinky zázračného cviční pilates

účinky pilates

Pokud hledáte cvičení, které vám perfektně zpevní postavu a které navíc prospěje vašemu zdraví, zkuste pilates. Jedná se o poměrně neznámé cvičení, které se však těší stále větší oblibě. Jestli nemáte čas na to, abyste zkoušeli jednu sportovní aktivitu za druhou a hledali tu, která vás bude nejvíce bavit, rovnou to zkuste s pilates, protože to je cvičení, které dostane skutečně každého. Zamilují si ji především ženy, které se snaží do plavkové sezony zhubnout ještě nějaké to kilo.

V současné době se skutečně celá řada žen snaží o to, aby zhubla. Přece jenom plavková sezona klepe na dveře. Ženy jsou mnohdy ochotny zkusit skutečně cokoliv. Dopují se mnohými tabletami na hubnutí nebo zkoušejí drastické diety, které jim však jenom zničí žaludek a trávicí soustavu. Pokud i vy toužíte zhubnout, nepouštějte se do drastických diet, ale raději to zkuste se zmiňovaným pilates, které si skutečně zamilujete.

Co je to pilates?

Jak jsme zmínili na začátku, jedná se o stále poměrně neznámé cvičení, které se však těší každý den větší a větší oblibě. Pilates dokáže dokonale zpevnit postavu, a to za poměrně krátkou dobu. Jedná se o vytrvalostní cvičení, jež netrvá ani půl hodiny. Je však nutné, abyste při něm správně dýchali. Právě proto se doporučuje první lekce s trenérem, který vám řekne, jak se správně dýchá, a který na vás dohlédne.

Prospívá pilates zdraví?

Pilates je naprosto geniální cvičení, které prospívá i našemu zdraví. Například odstraňuje bolest zad, která trápí především lidi, jež mají sedavé zaměstnání. Ženy ocení to, že pilates odstraní jakékoliv gynekologické problémy (pilates napomáhá ženám otěhotnět).

Toto cvičení se stalo populární díky tomu, že ho vykonávaly mnohé hollywoodské celebrity, k nimž se řadí například slavná herečka Jennifer Aniston. Jestli tedy chcete mít tělo v padesáti letech jako ona, začněte s pilates ještě dnes.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz