Šipky jako jeden z nejlevnějších sportů. Už jste je hráli?

Šipky jako jeden z nejlevnějších sportů. Už jste je hráli?

Jestliže chcete začít trochu sportovat, ale neláká vás vidina dřiny v posilovně, zkuste šipky. Jedná se o báječnou kratochvíli, díky níž budete chvíli naprosto frustrovaní a vzápětí ohromně šťastní. Navíc se jedná o skutečně velice laciný sport, neboť k jeho vykonávání vám stačí sisalový terč a šipky.  

Bez frustrace to nejde 

Ať už si to přiznáte nebo ne, základním lákadlem každého sportu je vidina vítězství. Ale nezáleží na tom, zda jste profesionální hráč nebo si zaházíte jednou o víkendu s partou přátel, jedno je naprosto jisté – pokaždé vyhrát nemůžete a naopak se může úplně klidně stát, že čtyři, pět kol po sobě prohrajete a vězte, je to opravdu nehezký pocit. 

Hra vhodná i pro začátečníky 

Šipky patří do kategorie her vhodné i naprosté neználky. Pravidla jsou totiž tak jasná, že už zřejmější být nemohou. Nemusíte tedy trávit dlouhé hodiny vysvětlováním pojmů. Stačí osobě strčit do ruky okřídlené hroty a navigovat ji, aby se snažila trefit do černého. 

Levná záležitost 

Představíte si sport, který by byl levnější než šipky? K výkonu této disciplíny vám stačí terč a ostré šipky. Nic víc. Pokud jde o hospodskou zábavu, navíc si můžete být jisti, že terč s šipkami bude přítomen přímo v putyce, a vy se nebudete muset o nic starat. 

Vítejte na oslavě roztodivnosti 

Sledovali jste někdy v televizi šipky, jak je hrají profesionálové? Tisíce nadšených fanoušků v roztodivných kostýmech hypnotizují malý červený obdélníček a modlí se, aby se do něj zabodly všechny šipky jejich oblíbeného hráče. Pokud se tak stane, propuknout v neutuchající jásot a navíc mávají transparenty. Takto přesně vypadá mistrovství světa v šipkách, když se o slovo přihlásí profesionálové a odborníci. 

Jasná pravidla 

Pravidla šipek jsou jasná a jednoduchá, ale někomu by přece jen mohla činit problémy. Proto se i na otevřené encyklopedii najde podrobný návod, jak takové šipky hrát. Zní: 

„Při každé hře se hráči (2 a více) střídají u terče v tzv. kolech, a odhazují své 3 šipky, dokud některý z hráčů nesplní podmínky hry a nevyhraje. Jedné hře se říká též „leg“ (termíny používané v šipkovém sportu jsou i v Česku často přejaté z angličtiny). Utkání se skládá z předem určeného počtu legů nebo setů (skládajících se z legů).“ 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz