Skládací koloběžky – ideální dopravní prostředek do města

Skládací koloběžky

Pokud hledáte ekologický dopravním prostředek vhodný pro přepravu po městě, zkuste některou z moderních skládacích koloběžek. Jedná se o poměrně nedávný, avšak i přesto dnes již hojně využívaný vynález.

Už na první pohled je jasné, že jde využívat opravdu jen na pevném povrchu, takže v případě, že hledáte něco do přírody, budete se muset podívat po něčem jiném.

Důvody ke koupi

A proč si vybrat skládací koloběžku do města třeba místo klasického kola? Tím hlavním důvodem by měla být skladnost. Jedná se o velice výraznou charakteristiku, která tento výrobek přímo definuje.

Vlezou se kamkoliv

Na rozdíl od kola si můžete skládací koloběžku běžně brát třeba do kavárny, kde je možné ji položit pod stůl. Složenou ji můžete mít i na nákupech.

Některé modely jsou tak malé, že je možné je uložit i do kufru. Díky tomu můžete popojíždět na své koloběžce třeba na dovolené nebo ve volných chvílích na služební cestě.

Dají se pořídit za super ceny

Dalším nesporným pozitivem je cena. Zatímco za kvalitní kolo dáte i několika desítek tisíc, skládací koloběžka pro dospělé vás vyjde několikanásobně levněji. Dětské verze jsou pak ještě o něco výhodnější.

Skvělý design

Pro koloběžky také hovoří fakt, že se dají pořídit v mnoha designových i barevných variantách. Nezaujme-li vás prvních pět koloběžek v nabídce, stále jich budete mít dost k ohodnocení.

Důvody proti

Ne každý najde pro skládací koloběžku uplatnění. I když je levná, pro někoho to mohou být i tak vyhozené peníze.

Nejsou moc rychlé

Na kole se dostanete všude docela snadno a rychle, a to i v horším terénu. Tohle ale pro skládací koloběžky příliš neplatí. A když už si koupíte rychlejší model, zase budete mít problém to uřídit. Rozhodně se nejedná o prostředek na závodění, ale spíše k pomalejšímu loudání. Problematická mohou být i řídítka, která jsou až příliš úzká a neergonomická.

Do jisté míry by problém stability mohla vyřešit koupě skládací koloběžky s nafukovacími kolečky, kterou by bylo možné používat i na problematičtějších površích bez vyšší hrozby pádu.

Nic pro velké váhy

Valná většina koloběžek tohoto typu má nosnost pohybující se okolo 100 kg. To se zdá docela dost, ale na pro náš region. V našich zeměpisných šířkách, kde má nemalá část společnosti běžně i více než dvacet kilo nadváhu, je to přeci jen málo.

Vhodné pro děti

I když vás osobně třeba možnost kompaktního a rychle složitelného dopravního prostředku do města příliš nenadchnul, možná by na to měli trochu jiný názor vaši potomci. Skládací koloběžka pro děti je dnes docela žádaným artiklem. Je levnější a stále mnohem bezpečnější než kolo. Hlavně nesmíte zapomenout přikoupit ochranné pomůcky ve formě přilby a chráničů na klouby.

Pro děti je lepší zvolit model s nafukovacími kolečky. Ty obvykle bývají o něco těžší, ale na druhou stranu jsou daleko stabilnější a tím také bezpečnější.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz