Spalujeme kila při plavání v bazénu

Spalujeme kila při plavání v bazénu

Plavání patří k nejoblíbenějším sportům vůbec. Není to však nejoblíbenější sport, ale také nejefektivnější. Pokud potřebujete zhubnout přebytečná kila, plavání je tou nejlepší volbou. Zapojují se totiž všechny svaly těla a hubnete tak na všech částech. Hravě tak posílíte ruce, ale také zhubnete problematické břicho nebo ještě problematičtější stehna. Aby vaše plavání však bylo skutečně tak efektivní a brzy jste se dočkali výsledků, prozradíme vám, jak na to.  

Jak již tedy bylo zmíněno, plavání prospívá celému tělu. Abyste však během sportování zhubli požadovaná kila, je zapotřebí plavat minimálně hodinu. Teprve po půl hodině se začíná zahřívat metabolismus, během další půl hodiny aktivně spalujete nechtěné tuky.  

Správná technika je důležitá 

Kromě toho, že musíte plavat minimálně hodinu, abyste spálili nechtěné kalorie, měli byste také dbát na správnou techniku. Správná technika má vliv na spalování kalorií. Pokud budete plavat špatně, brzy se vyčerpáte a brzy se také vzdáte. Nikdy tedy nespálíte tolik, kolik jste měli v úmyslu.  

Samozřejmě špatná taktika vede i ke zdravotním problémům. Pokud budete plavat s hlavou vztyčenou (na takzvanou paní Radovou), způsobíte si tím jen bolest zad a krku.  

Jak předcházet křečím ve vodě 

Co vás při plavání může potkat, tak jsou bohužel křeče ve vodě. To je prakticky jediný úraz, který vás při plavání může potkat. Jestliže ke křečím dojde, je zapotřebí v takovém okamžiku zachovat klik. Nechte se odnášet vodou, pomalu se dostaňte ke břehu. Poté nechte křeče odejít.  

Abyste však tomuto problému předcházeli, je důležité se před plaváním rozcvičit. Rozhodně nepřeceňujte své síly, to vede jen ke zvýšené únavě a brzké vyčerpanosti. Pokud se necítíte dobře a cítíte se nemocní, raději plavání pro daný den vynechejte. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz