Sporty, které jsou oblíbené ve Španělsku

Sporty, které jsou oblíbené ve Španělsku

Jaké sporty jsou oblíbené v České republice, to každý ví. Mezi Čechy vede fotbal a také hokej, stále více lidí se však nadchne pro tenis. Co ale takové Španělsko? Jaké jsou oblíbené sporty ve Španělsku? Přece jen je to velice úspěšná země v oblasti sportu. Mezi nejlepšími světovými sportovci bychom našli hned několik Španělů, kteří to během své kariéry dotáhli opravdu daleko. Mnozí španělští sportovci se ve svých kategoriích označují za špičku dané sportovní kategorie. Nabízí se však stále otázka, jaké sporty jsou ve Španělsku oblíbené.  

Vede fotbal 

Ve Španělsku stejně jako v Česku vede jednoznačně fotbal, což je sport označován za sport číslo jedna. Španělský fotbal obecně se však řadí mezi světovou špičku, na území Španělska najdeme hned několik celosvětově známých, uznávaných a také úspěšných fotbalových klubů. Vyjmenovat můžeme například dva odvěké rivaly, a sice Real Madrid a také FC Barcelona.  

Atraktivní je i tenis 

Španělsko je také velmi úspěšné na poli tenisu. Stále oblíbenějším se tenis stává, ovšem nejen díky tenisovým úspěchům. Mezi nejznámější a pravděpodobně i mezi nejúspěšnější profesionální tenisty pocházející ze Španělska patří Rafael Nadal, kterého zná takřka celý svět. Ale samozřejmě Rafael Nadal není jediným tenistou, který se na poli nejen španělského, ale také celosvětového tenisu proslavil. Kromě něj bychom našli celou řadu úspěšných tenistek.  

Tenis se však mezi Španěly stává stále více populární. Hrají ho děti, ale také se ho učí hrát dospělí. Je to zábava pro pár, ale také sportovní činnost pro partu přátel.  

Neopomeňme basketbal 

Kdo by to byl řekl, že ve Španělsku je populární také basketbal. Je to velmi oblíbený sport, mezi Španěly bychom našli celou řadu skvělých basketbalistů. O španělských basketbalistech se říká, že patří k nejlepším na světě, za zmínku stojí i španělská liga, která je velmi kvalitní a která je také proslavená celosvětově.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz