Sporty, které jsou těmi nejvýdělečnějšími. Jaké to jsou?

Sporty, které jsou těmi nejvýdělečnějšími. Jaké to jsou?

Když člověk začne se sportem v raném věku, je pravděpodobné, že se může daným sportem živit, že se může stát jedním z profesionálů, které bude sledovat při jejich sportovních činnostech celý svět. Samozřejmě i v pozdním věku se můžete stát šampiony nebo sportovními hvězdami, ale je to méně pravděpodobné nebo to vyžaduje daleko více úsilí a snahy. A samozřejmě vždycky záleží i na daném sportu. Zatímco u fotbalu je to tak, že musíte začít opravdu v raném věku a musíte doufat, že si vás někdo všimne, u smíšeného bojového umění můžete začít i v pětadvacet a může se vám podařit prorazit. 

Pokud se sportem chcete živit, měli byste vykonávat takový sport, který se řadí k nejvýdělečnějším sportům na světě. Vybrali jsme několik sportů, díky nimž budete mít tolik peněz, že nebudete vědět, za co je vlastně máte utratit. 

Začněte boxovat 

Ani fotbal, ani hokej nejsou tak dobře placenými sporty, jako je právě box. Tomuto sportu po finanční stránce vévodí známý boxer Floyd Mayweather, který ročně vydělá neuvěřitelných tři seta milionů dolarů. I když díky sportu měl už několikrát přeražený nos, za ten luxus, co mu sport přinesl, mu to jistě stojí. 

Fotbal je na druhém místě 

Ovšem fotbal je v těsném zákrytu za boxem. Dodnes je jedním z nejlépe placeným fotbalistou Cristiano Ronaldo, i když v posledních letech udělal razantní změnu a po dlouhých letech opustil Real Madrid. Jeho plat se pohybuje kolem osmdesáti až stovky milionů dolarů za rok. 

Věděli jste, že i v golfu se točí velké peníze? 

Kdo by to byl řekl, že i v golfu se točí hromady peněz. Tento sport už dávno není jen pro smetánku, i když je dražší, provozují ho i běžní smrtelníci, kteří si poctivě našetří na jednotlivé vybavení nebo členství v klubu. Třeba takový Tiger Woods, asi nejznámější světový golfista, si přijde na více jak padesát milionů dolarů ročně.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz