Také dámy lyžují

také dámy lyžuji

Sjezdové lyžování se samozřejmě netýká pouze mužů, rovněž ženy rády nazují přezkáče a sjedou si pěkně divoký svah. K tomu samozřejmě potřebují i ony vhodné lyže. O sjezdových lyžích se toho všude namluví víc než dost. Je ale podstatně větší výběr mezi sjezdovými lyžemi pro muže než pro ženy, proto si mnohé dámy vybírají z unisex nabídky. Je to ale nutné? Ukážeme vám, že z nabídky dámských lyží lze také vybrat vhodná prkna pro každou sportovně založenou ženu.

Žen, které si oblíbily sjezdové lyžování v České republice stále přibývá, zájem o tento sport roste i u dívek, které jej zatím nevyzkoušely, a rovněž něžné pohlaví častěji sleduje sportovní záznamy sjezdového lyžování. Je tedy nasnadě, proč se výrobci sjezdových lyží začínají více zajímat o potřeby dam a vyvíjí nové speciálně dámské řady sjezdových lyží.

Rozdíly mezi dámskými a unisex lyžemi existují

Ženy obvykle disponují zcela jinou tělesnou konstitucí než muži. Jsou zpravidla lehčí a neprojevují na lyžích takovou agresivitu, proto jim častěji vyhovují lehčí lyže. Výrobci tedy často na dámské lyže používají lehké dřevo, karbon či lněná vlákna. Jsou to recyklovatelné materiály, na což ženy také slyší, a nejsou tak těžké jako běžně užívaný titanal. Dále je třeba počítat i s odlišným stylem jízdy, ženy mají poněkud jinde těžiště těla a celkově jejich držení těla je jiné než u mužů. Špičky dámských lyží jsou konstruovány tak, aby byly měkčí, rockery jsou delší, montážní body vázání vzhledem k postoji „vzadu“ posunuty více vpřed. Je to podobné jako u horských nebo silničních kol. Důležitý zejména pro dámy je ale také design, i ten se často od unisex lyží liší, aby dámy více upoutal.

Výsledky nezávislých testů dámských lyží ukazují, že většina testérek by si mezi dámskými modely lyží bez problémů vybrala a lyžovalo se jim na nich lépe než na unisexových modelech. Proto, dámy, ženy, dívky, neváhejte vybírat sjezdové lyže z dámských modelových řad vašeho oblíbeného výrobce.

Chybí-li vám inspirace, co vzrušujícího podniknout, prohlédněte si nabídku internetového portálu Wild-cat.cz, který vám nabídne informace z nejrůznějších sportovních odvětví.

 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz