Top osmička nejbláznivějších sportů světa

Top osmička nejbláznivějších sportů světa

Říkáte si, že jste už vyzkoušeli snad všechny sporty na světě? Nemyslíme si. Určitě jste neslyšeli o těch nejbizarnějších a nejbláznivějších sportech, které na světě existují, natož abyste je už měly vyzkoušené. I když tomu málokdo věří, opravdu existují sporty, které se řadí k těm nejbláznivějším na světě. Víte, které sporty do této skupiny patří? 

Pokud vás nudí klasické sportovní aktivity, jako je běh nebo volejbal, můžete začít sportovat trochu bláznivěji. Jestliže chcete změnu, vyzkoušejte jeden z níže uvedených sportů, což jsou sporty, o nichž zatím neví celý svět. Třeba se jednotlivé sportovní kategorie díky vám proslaví! 

Wingardium leviosa 

Jste fanouškem kouzelného světa Harryho Pottera? Pak oceníte unikátní sportovní aktivitu, která je nazvaná Wingardium leviosa. Jedná se ve zkratce o famfrpál, tedy o jízdu na koštěti (jen tedy bez čarovné moci). Pokud jste bláznivým fanouškem kouzelnického světa, rozhodně vás bude bavit běhání na koštěti s pláštěm na zádech.  

Konopné olympijské hry 

Už jste slyšeli o australských olympijských hrách? Ty tu jsou trochu jiné, dokonce vás nadchnou více než klasické olympijské hry. Soutěžící při těchto australských olympijských hrách hází bongem, balí jointy a podobně. Je to poměrně legrační sport, zejména když vezmeme v potaz to, že soutěžící musí probíhat plátěnými tunely a postřikovačem na zádech.  

Redbull vám dá křídla 

Kdo by si nepamatoval legendární reklamu na energetický nápoj zvaný Redbull. Díky této reklamě vznikl netradiční sport, při kterém se účastníci snaží doletět co nejdál na vlastnoručně vyrobených strojích. Přistávací plocha bývá velmi často umístěna na moři nebo jezeře.  

Netradiční sport má už dokonce své rekordy, rekord drží vznášedlo, které letělo až osmdesát metrů daleko. Překonáte tento stanovený rekord s vaším strojem? 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz