Tři nejlepší sportovci v české historii

Tři nejlepší sportovci v české historii

Ač je Česká republika malou zemí, na sportovní půdě jsme se vždy dokázali lokty probít vpřed a fascinovat tak celý svět. Naši sportovci dokázali zabodovat v celé řadě disciplín a prokázali obrovskou vytrvalost a odhodlání. Jejich výkony nesmí být nikdy zapomenuty, a proto vám přinášíme seznam tří nejlepších českých sportovců v historii naší země.  

Emil Zátopek 

Pan Zátopek se narodil v roce 1922 v Kopřivnici do poměrně chudé rodiny. Jako náctiletý začal pracovat v Baťově továrně na boty, ve které začala i jeho běžecká kariéra, když v roce 1941 doběhl závod Zlínem na druhé pozici. Od té doby se začal běhu intenzivně věnovat a již za tři roky překonal národní rekord na 2000, 3000 a 5000 metrů. Za svou kariéru dokázal získat 4x zlato z olympijských her, 3x zlato z mistrovství Evropy a 10x se stal mistrem ČSSR. Zemřel v roce 2000, ale jeho jméno bude žít navždy. 

Jaromír Jágr 

Světově známá „68čka“ se narodila v roce 1972 v Kladně. Už jako malý kluk chodíval trénovat hokej s jeho dědečkem a brzy se stal součástí Kladenského týmu. V roce 1990 skončil jako 5. v NHL draftu, kdy byl vybrán týmem Pittsburgh Penguins. Celkově vystřídal 9 NHL klubů a stal se nejlepším Evropanem v historii této soutěže. Za jeho hokejovou kariéru získal 2x Stanley cup, 2x zlato z mistrovství světa a 1x zlato z olympijských her. Jeho láska k hokeji nikdy nezhasne a my věříme, že o čísle 68 ještě hodně uslyšíme.  

Jan Železný 

Náš nejslavnější český oštěpař se narodil v roce 1966 v Mladé Boleslavi. V roce 2000 byl (jako dosud jediný Čech) vyhlášen nejlepším sportovcem světa. Je držitelem zlatého hattricku z olympijských her (1992, 1996, 2000) a tří zlatých medailí z mistrovství světa. Jeho rekord z roku 1996 (98,48 m) dosud nebyl překonán a věříme, že ještě hodně dlouho nebude. Má za sebou také bohatou trenérskou kariéru, při které vedl např. i dvojnásobnou olympijskou vítězku v hodu oštěpem – Barboru Špotákovou. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz