Tři zajímavé sportovní rekordy, které zvednou ze židle

Tři zajímavé sportovní rekordy

Zatímco někdo sportuje pro zábavu, jiní sportují pro lepší zdraví nebo pro to, aby se cítili lépe. Také se najdou ti, kteří sportují, aby zhubli přebytečné kilogramy, které je souží. A najdou se samozřejmě i ti, kteří sportují proto, aby pokořili nějaký ze současných rekordů, které drží jiní vrcholoví sportovci. Příležitostí na změnu rekordu je mnoho. Někteří sportovci udrží svůj rekord jen jeden pouhý den či pár minut, ale najdou se i ti, kteří drží rekordy dlouhé roky. Prozraďme si tři nejzajímavější rekordy, které nás rozhodně zvednou ze židle.

Nejsilnější muž na světě

Pokud nahlédnete do Guinessovy knihy rekordů, najdete v ní mnoho rekordů, které se můžete pokusit zdolat. Mezi nejzajímavějšími rekordy najdeme například nejsilnějšího muže na světě. Jelikož je takzvaná “těžká váha” dnes také sportovní disciplínou, považujeme i tento rekord za sportovní a je nutné ho do žebříčku tří nejzajímavějších rekordů umístit.

Je velmi zajímavé, že v Guinessově knize rekordů najdeme naprosto jiné jméno nejsilnějšího muže. Nejsilnější muž planety totiž udělal rekord neoficiálně, ovšem považuje se za naprostou stropní příčku, kterou zatím nikdo oficiálně nezdolal. Neoficiálním nejsilnějším mužem planety je Paul Anderson, který zvedl 2722 kilogramů!

Chození po rukou

Jistou sportovní disciplínou je také chození po rukou, kde se také drží zvláštní a velice zajímavý rekord. O ten se postaral Johann Hurlinger, který za 55 dní zvládnul urazit na rukou 870 mil. Každý den na rukou odchodil zhruba deset hodin. Pro představu – jedná se například o cestu z Paříže do Vídně.

Nejdéle zadržení dech

Zajímavou sportovní disciplínou je zadržování dechu pod vodou, takzvaný freediving. Zde drží rekord Tom Sietas, který pod vodou vydržel 22 minut a 22 vteřin. Před zdoláním rekordu však absolvoval trénink a dlouhou přípravu.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz