Víte, jaké nové sporty stojí za to vyzkoušet?

Víte, jaké nové sporty stojí za to vyzkoušet?

Svět sportu se už dávno netočí jenom kolem fotbalu, kolem hokeje a dalších podobných sportovních aktivit. Dnes je sport jako takový jedno velké téma, kolem kterého se točí nejedno médium. Samozřejmě hokej a fotbal jsou nejvíce známé sporty, které člověku hned vyplavou na mysli. Existuje však mnoho dalších sportů, které můžete vykonávat. Mnohé z nich dokonce osloví spíše ženy než muže. Zaměřme se však nyní na zbrusu nové sporty, které rozhodně stojí za vyzkoušení.  

Člověk by řekl, že na světě existují už snad všechny sporty, že nemůžeme přijít na sport nový. Sporty lze rozdělit do několika kategorií, a sice na outdoorové sporty, indoorové sporty a sporty extrémní (dokonce existuje i kategorie naprosto šílených sportovních činností). Najdeme však mezi jednotlivými kategoriemi i sporty, které nejsou všem známé. Jsou to totiž poměrně nové.  

Kettlebell 

Pokud hovoříme o kettlebellu, hovoříme o cvičení s velkou kovovou koulí, která má obvykle hmotnost zhruba osm až dvacet kilogramů. Během tohoto cvičení se vám vypracují svaly daleko rychleji než při jakémkoli jiném cvičení. Během kettlebellu se například houpe se zmiňovaným závažím, také se závaží tlačí nebo tahá.  

Power plate 

Znáte cvičení nazvané power plate? Je to velmi speciální vibrační cvičení na velké plošině. Lidé cvičící power plate cvičí se svou vlastní váhou, nepotřebují k tomu žádné jiné pomůcky. Jen zkrátka kmitají, což je účinné a poměrně namáhavé. Při tomto cvičení se podle všeho má minimalizovat množství tuku, které najdeme v břišních orgánech. Cvičit stačí pouze půl hodiny, kterou si jistě najde každý z nás během svého byť časově vyčerpaného dne.  

Tae Bo 

Pokud cvičíte Tae Bo, nepotřebujete k tomuto sportu znát žádné kroky nebo se nemusíte učit žádné sestavy. Jen zkrátka cvičíte moderní aerobní cvičení, během kterého se kombinují prvky bojového umění s prvky klasického boxu a také s prvky aerobiku. Jedná se o velmi účinný sport, který dokáže snížit tělesnou hmotnost a zvýšit svalovou hmotu. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz