Vybíráme kolo pro děti

Vybíráme kolo pro děti

Rodič sice nerad vidí, když se z malého miminka stává soběstačné dítě, ale je to zkrátka nevyhnutelný proces, který se musí stát. Pokud dítě roste, vyvíjí se a potřebuje ke svému dalšímu růstu věci, na nichž se něco naučí. Děti třeba potřebují takové kolo, které je prvním krokem k naprosté soběstačnosti. Naučit dítě na kole je velice důležité, je to posléze něco, co se nezapomíná. Aby se však dítě na kole naučilo, musí mít správné kolo. Jenže jak takové kolo vybrat? 

Pokud chcete koupit dítěti kolo, rozhodování bude pravděpodobně velice těžké. Dnes na trhu narazíte na mnoho krásných kol, jedno je lepší než druhé. Jenže jaké kolo je opravdu pro dítě to pravé? 

Aby byl výběr kola snazší, prozraďme si několik rad a tipů, které při výběru kola pro dítě rozhodně oceníte.  

Vybírejte vždy podle velikosti kola 

Pokud vybíráte pro dítě úplně první kolo, vezměte si dítě s sebou. Musíte totiž vyzkoušet, jestli mu dobře sedí velikost kola. U prvního kola je velice důležité, aby dítě dosáhlo ze sedla přímo na zem. Musí se cítit bezpečně, jinak na kolo pravděpodobně nenasedne. Jestliže jste se rozhodli jako každý moderní rodič koupit kolo na internetu, prodejci pošlete délku nohy dítěte od rozkroku k chodidlu. Výrazně to pomůže výrobci v tom, jaké kolo má zaslat.  

U prvního kola nikdy dítěti nekupujte kolo s myšlenkou, že do něj doroste. Kolo zkrátka nemůže růst s dítětem. Z počátku se dítě na kole musí cítit opravdu bezpečně a jistě.  

Podle čeho dalšího kolo vybírat 

Samozřejmě velikost kola není jediné kritérium, podle kterého se rozhodujte při výběru kola. Rozhodující je mimo jiné i materiál rámu. Nejčastěji se setkáte s ocelovým nebo s hliníkovým rámem. Hliníkový volte spíše, přece jen je o hodně lehčí než ocelový rám.  

Také se rozhodujte podle vidlice. Jaká je lepší? Pevná nebo odpružená? To je otázka do loterie. Odpružené vidlice jsou pro dítě zbytečností, pokud tedy nebude jezdit takovým terénem, kde je využije.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz