Začněte sportovat jinak než ostatní. Vyberte si z netradičních sportů

Začněte sportovat jinak než ostatní. Vyberte si z netradičních sportů

Chcete začít sportovat, ale nechcete vykonávat sporty, jaké dělá kdekdo? Mnohdy lidé nesportují proto, že chtějí vykonávat něco netradičního, ale nemohou najít v takovém množství sportů takový, který by netradičním byl. Pokud jste stále nenašli dostatečně jiný a zároveň dostatečně atraktivní sport, který by vás bavil nebo který byste alespoň chtěli zkusit, přinášíme vám tipy na netradiční sportovní aktivity, které mohou rovnou vylepšit vaše zdraví.  

Sportování je tělu prospěšné, o tom není sporu. Mnozí lidé se však domnívají, že sportování je nudné a stereotypní. Je sice pravdou, že některé sporty se mohou stereotypem stát, na druhou stranu jsou tu i netradiční sporty, které vás budou bavit právě proto, že je jen tak někdo nevykonává. Víte, jaké sporty se k netradičním řadí? 

Frisbee ultimate 

Znáte sport nazvaný frisbee ultimate? Jedná se o kolektivní, týmovou sportovní aktivitu, kdy se hraje se známým létajícím talířem zvaným frisbee. Hry se zúčastní vždy dva týmy hráčů, a to konkrétně po sedmi lidech. Týmy se snaží získat co nejvíce bodů, body se udělují tomu týmu, který dokáže dopravit frisbee do koncové zóny druhého družstva. Disk se může po hřišti pohybovat jen vzduchem, tedy takzvaným nahráváním. Je to jako v basketbalu, nesmí se s frisbee chodit ani běhat.  

Thoukball 

Další zajímavou a netradiční sportovní aktivitou je takzvaný thoukball. Víte, o co jde? Jedná se opět o týmový sport, při kterém je nutné strefit se míčem do jedné ze dvou odrazových konstrukcí tak, aby soupeř míč nezachytil. V tomto druhu sportu se prolínají prvky z odbíjené, také z házené a peloty. 

Faustball 

K netradičním sportům se řadí také faustball, což je sport podobající se volejbalu. Je to opět kolektivní sport, kdy týmy jsou po pěti členech. Ve hře je třeba míč pomocí pěstí dostat přes síť na soupeřovu stranu. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz