Zajímavosti o golfu

Zajímavosti o golfu

Golf je v současné době velice populární sport, který se však neřadí k těm nejlevnějším. Vybavení, které potřebujete, se může dostat až do desetitisíců korun, což není suma, kterou může obětovat každý. Pokud golf hrajete pravidelně, moc dobře víte, co děláte, víte, co vás na dané hře baví. Jenže ti, kteří golf nehrají a kteří této hře nerozumí, mohou být krapet zmatení. Ať už golf hrajete či nikoliv, ať už vás baví či nikoliv, shodneme se na tom, že i o tomto sportu se vyplatí něco vědět. Přece jenom si tak rozšíříme své obzory a zaujmeme naše blízké okolí, které díky vědomostem týkajících se golfu zaujmete.

Přinášíme vám tedy několik zajímavostí o golfu, které vás možná překvapí, možná vás ponechají v klidu a možná vás doslova dostanou ze židle.

Nejdelší jamka na světě

Pravidla či princip golfu nemusíme vysvětlovat. Golf je zkrátka dobře poměrně jednoduchý sport na pochopení, už těžší je však jeho realizace. Zkrátka a dobře se musíte vynasnažit, abyste míček dostali do požadované jamky. Jamky jsou však různě vzdálené, tou nejdelší jamkou na světě je jamka v golfovém klubu Satsuki na hřišti Sano Course v Japonsku. Je nejdelší na světě se svou délkou 831 metrů.

Mladý rekordman

Jenom těm nejlepším z nejlepších se podaří dostat míček do jamky na první dobrou. Kdysi se to povedlo dokonce pětiletému chlapci, který se tak stal mladým rekordmanem. Pouze pětiletý chlapeček dostal míček do jamky na jeden jediný úder. Byl to Cosby Orr, který svůj rekord drží dodnes už od roku 1975.

Pravý levák

Pokud se zajímáte o svět golfu, určitě vám nemusíme představovat Phila Mickelsona, který je dnes označován za nejznámějšího leváka v seznamu profesionálních golfistů. Za svou kariéru vyhrál čtyřikrát Majora. Má však jedno obrovské tajemství, a sice narodil se jako pravák. Levý švih jen odkoukal od svého otce.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz