Zajímavosti o mistrovství světa ve fotbale, o nichž jste doposud nevěděli

Zajímavosti o mistrovství světa ve fotbale, o nichž jste doposud nevěděli

Fotbal se řadí v České republice k nejatraktivnějším sportům, které lidé vykonávají jak aktivně, tak pasivně. V současné době fotbal vykonávají aktivně hlavně děti nebo teenageři, případně starší muži, kteří hrají v okresních přeborech. Pasivně však vykonává sport i celá řada žen, která se občas ráda podívá na to, jak hrají sexy chlapi v dresech. 

V současné době existuje mnoho zajímavých fotbalových soutěží, z nichž pravděpodobně nejsledovanější je mistrovství světa. V rámci světového šampionátu se utkají fotbalové týmy ze zemí celého světa a bojují mezi sebou o pohár, který si posléze odnesou do své země.  

Jelikož je mistrovství světa ve fotbale taková událost, je opředená mnohými zajímavostmi, o nichž ani mnozí fanoušci nemají ponětí. Znáte nějakou pikantnost ze světa fotbalu? 

Zajímavosti o mistroství světa ve fotbale 

  • Věděli jste, že vloni byl oficiálním míčem mistroství míč značky Adidas? Konkrétně se jednalo model Telstar 18. Jedná se o vůbec první míč, který značka Adidas dodala na mistrovství světa ve fotbale od roku 1970. Nová verze unikátního míče má jen šest dílů oproti klasickým dvaatřiceti sešitým dílům. Jednotlivé míče jsou vybaveny čipem, diváci se k němu dokonce mohli připojit prostřednictvím mobilní aplikace.  
  • Věděli jste, že se vloni poprvé v historii mistrovství světa ve fotbale účastnil Island a Panama? Je to poměrně pozoruhodné, vždy jak Island, tak Panama nemají mnoho obyvatel. Zatímco Island má jen něco málo přes 300 tisíc obyvatel, Panama má kolem tří a půl milionu obyvatel. I tak je to velmi málo v porovnání s ostatními zeměmi.  
  • Věděli jste, že maskotem loňského mistrovství světa ve fotbale byl vlk Zabivaka? Za jeho designem stojí studentka Jekatěrina Bocharová. Nejvíce zaujala v on-line hlasování, k němuž došlo před mistrovstvím světa. Je třeba ještě konstatovat, že hlasovali fanoušci fotbalu.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz