Zamilujte si pilates a cvičte ho doma

Pilates v pohodlí domova

Ženy v tomto hledají způsob, díky kterému by efektivně a rychle zhubly do plavkové sezony. Dámy, letos nezkoušejte žádné drastické diety, které jenom uškodí vašemu žaludku. Raději to zkuste se starým, dobrým cvičením. Vždyť v dnešní době je internet plný zajímavých sportovních aktivit, které můžete vykonávat v pohodlí domova a které vám nezaberou ani půl hodiny. Co třeba to protentokrát zkusit s pilates?

Pilates je velice populární moderní cvičení, které bylo vyvinuto a propracováno na začátku 20. století. Na svědomí ho má pan Joseph Pilates, který cvičení vymyslel v sousedním Německu. Poté se cvičení přesunulo do Velké Británie a do Spojených států amerických, kde se postupně vypilovalo, až se dopilovalo do takové podoby, v jaké známe pilates dnes. Dnes je cvičení tak oblíbené, že ho denně cvičí jen v Americe jedenáct milionů lidí.

V České republice je tato sportovní aktivita zatím velká neznámá, ale mnohé trenérky se snaží hlavně ženy informovat o tomto sportu, který je dokáže do plavkové sezony dostat do formy.

V čem spočívá cvičení?

Při tomto cvičení je třeba se pořádně soustředit, je třeba řídit svůj pohyb, který musí být při cvičení plynulý a přesný. Základem úspěšného cvičení je i dýchání, stejně jako například u jógy. Vše spočívá v jednoduchých, byť náročných cvicích. Cviky jsou zaměřeny na výdrž, jsou tedy naprosto jednoduché, ale náročnými se stávají ve chvíli, kdy začínají bolet, a vy musíte vydržet, co to jde.

Pilates není vhodné pro absolutní začátečníky, i když jsou cviky jednoduché, začátečníci nemusí mít takovou výdrž jako pokročilí.

Cvičte pilates v pohodlí domova

U pilates je pozitivní to, že ho můžete cvičit z pohodlí domova. Nemusíte se tedy nikam přihlašovat, stačí si na internetu najít vhodného trenéra, který vám bude sympatický a s nímž vydržíte cvičit. Většinou je pilates krátké, ale můžete najít i delší cvičení. Doporučujeme pilates s Cassey Ho, což je trenérka zaměřující se především na tuto sportovní aktivitu.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz