Zima se blíží. Jak si vybrat ideální zimní brusle?

Zima se blíží. Jak si vybrat ideální zimní brusle?

S blížící se zimou mnozí lidé začínají nakupovat sportovní vybavení. Sportovním vybavením se rozumí zejména snowboardy, lyže nebo také zimní brusle, které se potřebují pro vykonávání zimních sportů. Zejména o bruslení jeví Češi každým rokem velký zájem, připravují se na to dokonce už nyní. Pokud patříte k lidem, kteří si chtějí také zimní brusle pořídit, poradíme vám s jejich výběrem.  

I když zejména dámské brusle přijdou člověku absolutně stejné, stejné opravdu nejsou. Existuje celá řada různých bruslí, je proto nutné ještě před zavítáním do obchodu vědět, za jakým účelem lední brusle kupujeme. Pokud chcete jen klasicky bruslit na zamrzlých plochách, bude pro vás ze všeho nejdůležitější pohodlí brusle. Pokud ale chcete bruslit sportovně, pak musíte mít brusle opatřené materiálem, jenž dokáže odvádět pot a jenž zároveň nohu zatepluje.  

Jaké existují druhy bruslí? 

Na trhu dnes najdeme tři typy bruslí, a to pánské brusle, dámské brusle a dětské brusle. Pánskými bruslemi se myslí brusle s pevnou konstrukcí, které pevně drží na noze, ovšem které nohu nesvírají zase úplně těsně. U pánských bruslí je nůž nasazen v plastovém držáku, mají pevnou špičku a zvýšenou zadní část paty.  

Co se týče dámských bruslí, ty mají nože se zoubky, které jsou určené pro dámský jízdní styl. Většinou mají dámské brusle čistě bílou barvu i bílé tkaničky. A co se týče dětských bruslí, ty dnes najdeme v nejrůznějších barvách a v různých designech. Většinou mají pevný plastový skelet.  

Vybírejte vždy podle velikosti 

Zimní brusle se nevybírají jen podle pohlaví a účelu, ale také podle velikosti. Zvolit správnou velikost, to je opravdu velice důležité. U bruslí na rybník volte klidně malinko větší velikost, protože je noha při bruslení poměrně zatěžována, tak ať vám brusle není příliš těsná. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz