Golf – sport bohatých, který si mohou zahrát i obyčejní lidé

Golf kdysi býval sportem, který byl určen pouze pro smetánku společnosti. V luxusních klubech se scházeli zámožní muži, kteří po hře zašli na skleničku nějakého dobrého pití, u které nerozebírali pouze samotnou hru, ale také různé pracovní i osobní záležitosti. V jiných případech sloužil „green“ pro schůzky podnikatelů, kteří zde řešili svá obchodní rozhodnutí během toho, co se snažili dostat míček do jamky. Dříve nebyl tento sport pro každého, nicméně to se v posledních letech zásadním způsobem mění a golfová hřiště se otevírají i široké veřejnosti. A momentálně tento sport patří mezi oblíbené relaxační činnosti čím dál většího množství lidí.

Rostoucí fenomén jménem golf se v České republice stává čím dál tím populárnějším a řada lidí přichází této hře na chuť. Vznikají proto četná golfová hřiště a různé kluby, ve kterých se sdružují jednotliví golfisté, kteří tento sport hrají na různých úrovních.

 Golf se otevírá široké veřejnosti

Právě hřišť, na kterých si lze zahrát golf je v dnešní době již celá řada a jsou umístěna po celé České republice. Neslouží pouze jako „útočiště“ pro místní golfové kluby či oddíly, ale jsou také dostupné veřejnosti, která si zde tento sport může vyzkoušet. Samozřejmostí je, že i zkouška a půjčení golfových holí něco stojí, ale snad ve všech případech se jedná o velmi přijatelný poplatek.

Česká golfová federace se navíc snaží tuto hru zpopularizovat a proto pořádá různé akce pro školy, které nabízejí potencionál získat nové, mladé golfisty. V rámci projektu „Se školou na golf“ probíhají různé přednášky, výuka a samozřejmě také možnost vyzkoušet si jak se golf hraje. Tuto možnost mají ovšem i jednotlivci a to v různých golfových klubech po celé České republice.

Golf je cenově dostupným sportem

Co se týče finanční náročnosti golfu, tak se sice nejedná o aktivitu, která by byla úplně zadarmo, ale na druhou stranu se nejedná ani o nic extra drahého. Jestliže by Vás golf nadchnul tak nějaký základní golfový set seženete již v hodnotě několika tisíců korun a poté zaplatíte nějaký poplatek za členství v klubu či pronájem hřiště. Postupem času můžete postupně kupovat lepší a dražší výbavu spolu s níž se budete stále zdokonalovat.

Závěrem lze říci, že popularita golfu stále roste a dostává se i mezi běžné lidi, kteří si jdou zahrát po náročném týdnu v práci. Určitá úroveň tohoto sportu tak již v České republice je, nicméně stále to nedosahuje na jiné světové země, kde je popularita golfu podstatně vyšší.

 

Štítky:  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz