I lidé s nadváhou mohou sportovat. Jen je třeba ke sportům přistupovat opatrně

I lidé s nadváhou mohou sportovat. Jen je třeba ke sportům přistupovat opatrně

Chcete konečně zhubnout? Pak je třeba si zodpovědět otázku, jestli patříte k obézním lidem nebo jestli máte jen pár kilogramů navíc. Pokud patříte k lidem s nadváhou čili do první skupiny lidí, musíte ke sportování a hubnutí přistupovat trochu jinak než ostatní lidé. Jelikož je vaše tělo těžší než tělo jiných, musíte s rozvahou vybírat jednotlivé sporty. Například pro lidi s nadváhou není vhodný běh, jelikož při běhu padá veškerá váha našeho těla na klouby, které posléze trpí a které tím pádem nám mohou vypovědět svou službu.  

Lidé s nadváhou by to však neměli vzdávat jenom kvůli tomu, že nemohou zatím běhat. Mohou vykonávat zcela jiné sporty, které jim zajistí jejich dokonalou postavu. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, jak zatočit s nadváhou, abychom si však neublížili? 

Je nutné vybrat si ten správný sport 

Jak již bylo zmíněno, prvním krokem k úspěchu je vybrat si ten správný sport. Pokud si nevybereme správný sport, nejen, že se hubnutí nedočkáme, ale také bude naše tělo doslova trpět. V ideálním případě je dobré se poradit s odborníky, kteří vám doporučí sporty přesně na míru pro vás a vaše tělo. Navíc vám může nastavit jednotlivé cíle, které vás budou motivovat.  

Pokud to však chcete nejdříve zkusit sami bez odborníků, doporučujeme vám především pilates nebo cvičení s vlastní váhou. Vhodné je také posilování s gumou nebo činkami. Mírné zhubnutí však zajistí i mírná pohybová aktivita v podobě svižné chůze. Zejména ti, kteří nejsou na sport zvyklí, zhubnou i díky tomu.  

Jaký sport je nevhodný? 

Pojďme si na druhou stranu zmínit sporty, které jsou při nadváze nevhodné. Zmínili jsme již běh, který by neměl dobrý dopad na naše klouby. Podle odborníků však v rekreační podobě není žádný sport extrémně nevhodný. Vyvarovat by se lidé s nadváhou měli snad jen sportu, při které se jedno straně zatěžuje tělo. Tímto se myslí například jízda na koloběžce. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz