I sport dokáže uklidňovat. Víte, jaké sporty uklidní vaši mysl?

I sport dokáže uklidňovat

Každý člověk se může dostat do situace, kdy se cítí unavený, vyčerpaný, kdy ho všechno kolem štve, kdy se mu nedaří v práci. To se projevuje na naší nepříjemnosti, kterou vysíláme kolem sebe. V takových chvílích je třeba uklidnit svou mysl. Ať už jste vystresovaní ze zaměstnání, v němž se vám nedaří nebo v němž vám hrozí vyhazov, nebo se trápíte svým zdravotním stavem, je třeba sovu mysl uklidnit, protože ne nadarmo se říká, že za vše v našem životě vděčíme našemu myšlení. Říká se, že to, na co myslíme, si do svého života přitahujeme. Proto je třeba, abychom buď mysleli pozitivně, nebo svou hlavu vyprázdnili a svou mysl uklidnili. A s tím mohou pomoct sporty.

Sportování je dnes velmi oblíbený činnost, což je skvělé, jelikož prospíváme svému zdraví. Pokud patříte k vášnivým sportovcům, možná sami víte, při jakém sportu se vaše mysl uklidní a stabilizuje. Pokud však nesportujete často, oceníte poradit.

Z obrovské spousty sportů jsme vybrali dva sporty, které dokonale uklidní naši mysl během pouhých pár minut. Jaké sporty to jsou?

• Jóga

Když se řekne slovo “jóga”, většina lidí si představí bolestivé cvičení, které určitě nefunguje při hubnutí nebo nijak nehne s naší myslí. Jenže všechno jsou jen mylné domněnky, které je třeba si vyvrátit. Jóga je velmi prosperující cvičení, které sice trochu bolí, jelikož se nám protahují všechny svaly v těle, ale je velmi účinné. Efektivně se při ní hubne a ještě rychleji se s její pomocí uklidňuje mysl.

Při józe je, stejně jako při meditaci, zakázáno myslet na cokoli, nezáleží na tom, jestli je to pozitivní nebo negativní. Zkrátka je nutné vypustit všechny myšlenky z hlavy a soustředit se jenom na správné dýchání. Po provedení několika málo cviků se budeme cítit odpočatí a stres opustí naše tělo.

• Běh

Mnozí však preferují běh, který také uklidňuje člověka. Běh uvolňuje hormony štěstí, písničky v uších nás motivují a podporují, navíc děláme něco pro štíhlou linii.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz