Když děti začínají sportovat aneb hledáme vhodný sport pro malé ratolesti

Děti začínají sportovat

Jelikož je tady opět začátek školního roku, rodiče jistě vybírají sportovní činnosti, kterou bude dítě vykonávat po škole. Žádný rodič si nepřeje, aby dítě trávilo hodiny na internetu nebo hodiny hraním her na počítači, raději mu zaplatí sportovní kroužek, aby něco udělal pro své zdraví a netrpěl obezitou, když všude na něj číhá rychlé občerstven a sladkosti. Otázkou však je, jaký sport zvolit, aby ho děti milovaly a aby ho skutečně navštěvovaly. Přece jen žádné dítě nechodí do kroužku, které ho nebaví. To raději chodí ven s kamarády, když si rodiče myslí, že jsou v kroužku.

Abyste měli jistotu, že dítě bude sportovní kroužek po škole navštěvovat, zeptejte se, co by rádo dělalo, případně mu vyberte dostatečně atraktivní sport, který ho bude bavit.

Fotbal je vždy úspěšný

Pokud vybíráte sportovní kroužek pro své chlapečky, zvolte fotbal. Je to zkrátka sport, který vždycky zabere a který vždy chlapce nadchne natolik, aby do kroužku chodili. Fotbal se navíc stane pro více talentované hráče budoucí profesí, a tak se rodiče budou moct o pár let později pyšnit profesionálním sportovcem, který vydělává opravdu fantastické peníze.

Pro dívky je tu tenis

Samozřejmě nejen pro dívky, ovšem většinou nadchne právě dívky. Tenis je ideální pro dívky od deseti do osmnácti let. Tou dobou prochází pubertou a snaží se zaujmout své kamarádky tím, že dělají zajímavý a světově známý sport. Tenis se také pro řadu dívek může stát budoucí profesí. Vždyť brány do tenisového světa jsou neustále otevřené.

Pro menší dívky je tu tanec

Tanečních kroužků neustále přibývá. V současné době se také řada tanečních kroužků dostává na světovou úroveň. Nejčastěji se do kroužků přihlašují malé dívenky, které chtějí být tanečnice, ovšem také se do kroužků přihlašují teenageři, kteří se potřebují vybít tancem.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz