Seznamte se s těmi nejpopulárnějšími sporty světa

Seznamte se s těmi nejpopulárnějšími sporty světa

Nesportujeme jenom proto, abychom se cítili fit nebo ve formě, ale také sportujeme často proto, abychom ukázali svůj životní styl nebo případně luxus, v němž žijeme. Přece jen jachting nebo golf nehrají lidé proto, že je baví, ale hlavně proto, aby se ukázali. Ovšem ani jachting ani golf se neřadí k těm nejpopulárnějším sportům na světě, možná za to může cena – nejedná se zrovna o levné sporty, které by mohl provozovat každý. Ovšem nejpopulárnější sporty může vykonávat každý, nejsou extrémně nákladné. Nabízí se otázka, jaké sporty se řadí k těm nejpopulárnějším. 

Vybrali jsme několik nejpopulárnějších sportů, které v současné době vykonává kdekdo. Třeba si v nich také najdete zalíbení. 

Buďte tenisovou hvězdou 

K nejoblíbenějším a nejpopulárnějším sportům patří rozhodně tenis. Nejedná se však jen o nejoblíbenější sport, ale také se jedná o nejsledovanější sport vůbec. Pokud se hrají nějaké televizní turnaje, lidé je jsou ochotni sledovat z pohovky v obývacím pokoji i dlouhé hodiny. Nejsledovanější je jednoznačně Wimbledon, kde je ostatně i kolíbka celého tohoto sportu. 

Basketbal je populární nejen ve Spojených státech 

Pokud bychom měli vyjmenovat nejoblíbenější sporty ve Spojených státech amerických, zmínili bychom baseball, hokej a basketbal. Ostatně Spojené státy nejsou jedinou zemí, kde je basketbal oblíbený. Basketbal obecně se řadí k nejpopulárnějším sportům světa. Více jak dvě miliardy lidí na světě hrají tento sport, existuje navíc mnoho světových soutěží. 

Kriket jako další populární sport 

Tipovali byste, že kriket se zařadí taky k nejoblíbenějším a nejpopulárnějším sportům na světě? I když kriket vznikl už v šestnáctém století, je nesmírně populární už nyní, kdy tento sport hrají nejen Indové či Britové, ale také třeba Australané. Dokonce se drží i rekordy v tomto sportu, konkrétně ve sledovanosti Světového poháru.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz